Ana sayfa Öne Çıkanlar Erdoğan ‘Adalet Yürüyüşü’nü hedef aldı: Gittiğiniz yol Kandil ve Pensilvanya’nın yoludur

Erdoğan ‘Adalet Yürüyüşü’nü hedef aldı: Gittiğiniz yol Kandil ve Pensilvanya’nın yoludur

PAYLAŞ

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan ile AKP Genel Başkan Vekili ve Başbakan Binali Yıldırım Partilerinin genel merkezindeki il başkanları toplantısına katıldı. Erdoğan, burada konuşma yaptı. Konuşmasında CHP’nin başlattığı Adalet Yürüyüşü’nü hedef alan Erdoğan, “‘Akılsız başın cezasını ayaklar çeker’ misali yollara düşen zat bizim için ‘Seçimden sonra yurtdışına gidecek’ tezviratı yapıyordu. AK Parti, yerel seçimleri de Cumhurbaşkanlığı seçimini de genel seçimi de kazandı. Bununla da kalmadı halkoylamasını da kazandı. Bölücü örgütü çukurlara gömdük. Darbe girişimini atlattık” dedi.

“MHP’nin onurlu duruşuna baktığımız zaman CHP ve aynı çizgideki çevrelerin konumunu daha iyi görüyoruz” diyen Erdoğan şöyle konuştu:

“Güya adalet diyen ama adaleti sağlamakla görevli mahkemelere saldıran bir zihniyetin derdi adalet olamaz, hukuk olamaz. Bir defa bile gönül diliyle şehitleri andıklarını duymadıklarımız, teröristler ve onlara yardım edenler için adeta dünyayı ayağa kaldırıyor. Gittiğiniz yol Kandil ve Pensilvanya’nın yoludur. Darbecileri bırakıp darbeye maruz kalanları suçlayanlara yazıklar olsun.”

Darbe girişimini yaşandığı 15 Temmuz’u ‘milli gün’ ilan eden Erdoğan, “Bundan sonra 15 Temmuz’u bir milli gün olarak kutlayacağız.” dedi.