Ana sayfa Manşet Erdoğan: Benim için üniversite mezunu değil bile dediler

Erdoğan: Benim için üniversite mezunu değil bile dediler

"Bize ne iftiralar attılar, üniversite mezunu değil bile dediler. Bana gerek kalmadı, okul rektörü cevabını verdi zaten"

PAYLAŞ

AKP’nin cumhurbaşkanı adayı Erdoğan, Kasımpaşa’da konuştu.

Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

“Her yerde gururla söyledim ben Kasımpaşalıyım. Burada doğdum burada büyüdüm.

Bize ne iftiralar attılar, üniversite mezunu değil bile dediler. Bana gerek kalmadı, okul rektörü cevabını verdi zaten.

Kızlarda okuma oranı yüzde 45’ten 82,5’e çıktı. Eskiden kızların okuması gibi birşey mi vardı? Ama biz bunu yaygınlaştırdık. Üniversitede ise yüzde 13’ten yüzde 42’ye çıktı.

Aslında Bay Kemal ile Bay Muharrem’i muhatap almamam gerekiyor ama ne yapayım rahat durmuyorsunuz.

AKM’yi Türkiye’nin en büyük opera binası haline getiriyoruz. İstiklal caddesinin girişinde bulunan kilisenin karşısına yaklaşık 5 bin kişilik bir cami yapıyoruz. Altına da müze yapacağız.

Haliçteki Camialtı ve Taşkızak tersanelerini yıkıp muhteşem bir proje gerçekleştireceğiz. Burası da bir çekim merkezi haline gelecek. Bu ödüllü muhteşem bir projedir. Projeyi alacak olan firma Kuzey Deniz Saha Komutanlığı binasını da aslına uygun şekilde restore edecek.

Kasımpaşa’nın stadı artık kendisinin. Artık biz de onlardan şampiyonluk bekliyoruz inşallah.

Fakat öyle de olsa böyle de olsa şu anda ya bu adayların hangisi dünyayı tanır? Soruyorum hangisi tanır? Dünya liderlerinden bunların hangisi kaç tane liderle acaba görüşmüş? Şu anda bu kardeşiniz Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda en uzun süre görev yapan liderlerden bir tanesi. Evet en uzun süre. Şu anda benimle beraber bir Sayın Putin var.”

Kaynak: BirGün