Ana sayfa Öne Çıkanlar Erdoğan: Cezalarını tamamlayıp dışarı çıkanlar olursa, milletimiz sokakta gördüğünde gereken cezayı verecektir

Erdoğan: Cezalarını tamamlayıp dışarı çıkanlar olursa, milletimiz sokakta gördüğünde gereken cezayı verecektir

PAYLAŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gölbaşı’ndaki Polis Özel Harekat Başkanlığı’nda düzenlenen iftar yemeğine katıldı. Erdoğan, emniyet ve jandarma mensuplarının katıldığı iftarın ardından konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanlığı danışmanlarının İstanbul ve Ankara’da devam eden 15 Temmuz duruşmalarını takip ettiğini ve kendisinin de her gün duruşmalarla ilgili rapor aldığını aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu eli kanlı katillerin hiçbiri de kendilerini bekleyen acı akıbetten kurtulamayacaklardır. Mahkemelerde yaptıkları ahlaksızlıkların, cezaevlerinde çürürken onlara hiçbir faydası olmayacaktır. Şayet cezalarını tamamlayıp dışarı çıkanlar olursa, zaten milletimiz sokakta her gördüğünde onlara gereken cezayı verecektir. Onların yüzlerine tükürecekler ve milletin tükürüklerinde boğulacaklardır. İhanetlerinin bedelini ödemeyen tek bir FETÖ’cü kalmayana kadar mücadelemiz sürecektir” açıklamasında bulundu.