Ana sayfa Gündem Erdoğan, Ekrem İmamoğlu’nu hedef aldı: Teröre bulaşmış olanlarla dirsek temasında

Erdoğan, Ekrem İmamoğlu’nu hedef aldı: Teröre bulaşmış olanlarla dirsek temasında

Erdoğan, Konya’da düzenlenen toplu açılış töreni konuşmasında, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu’nun ‘teröre destek verdiğini’ öne sürerek, “Terör örgütüne tavır koyamayandan belediye başkanı olmaz, siyasetçi hiç olmaz” dedi.

PAYLAŞ

Erdoğan, İmamoğlu’nun yerlerine kayyım atanan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Selçuk Mızraklı ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk ile Kayapınar Belediye Başkanı Keziban Yılmaz’la Diyarbakır’da gerçekleştirdiği görüşmeyi hedef alarak, İmamoğlu’nun teröre bulaşmış olanlarla dirsek temasında bulunduğunu öne sürdü.

Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti: “Karşımızda hiçbir konuda verdiği sözün arkasında duramayan bir parti ve ekibi bulunuyor. Kardeşlerim böylece ne sözün, ne belgenin hatta ne de namus üzerine edilen yeminlerin bunların gözünde hükmü olmadığını gördük. Bunun adı milleti kandırmaktır. Sözlerini tuttukları konular da var. Mesela, bölücü örgütün güdümündeki partiye verdikleri sözleri harfiyen yerine getiriyorlar. İşte İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Diyarbakır’da. Kimlerle, neyi konuşuyor. Bakıyorsunuz, teröre bulaşmış olanlarla el ele. Onlara, “Biz sizlerle beraberiz” diyor. Bölücü terör örgütü nedeniyle görevlerinden alınan belediye başkanlarına destek veriyorlar. Terör örgütüne tavır koyamayandan belediye başkanı olmaz, siyasetçi hiç olmaz.“