Ana sayfa Genel “OHAL olduğu dönemlerde patron fabrikasına giremiyordu. Biz geldik fabrikalarınızın kapısını açtık”

“OHAL olduğu dönemlerde patron fabrikasına giremiyordu. Biz geldik fabrikalarınızın kapısını açtık”

PAYLAŞ

Haliç Kongre Merkezi’ndeki genel kurulda konuşan Erdoğan, Suriye’deki operasyonlara değinerek “Gerek Amerika gerek Rusya ile yaptığımız görüşmeler neticesinde gelinen bir nokta var. Bu nokta, bir yerde izleme noktasıdır. Bizim için izleme. Biz izliyoruz şu anda. Rakka’da DEAŞ terör örgütü var. Şu anda ABD, iki terör örgütüyle, bunun birisi siyasi ayak, birisi eylem ayağı, yani PYD, YPG… ‘Ben’ diyor, ‘YPG ile Rakka’yı halledeceğim’. Biz kendilerine birçok şeyleri anlattık. Bunları tekrar burada anlatmaya gerek yok, ‘Peki halledeceksin buyurun hallet’ dedik, hayırlı olsun ‘Ama şunu da bilmenizi istiyoruz’ dedik. ‘Eğer Suriye’nin kuzeyinden ülkemize herhangi bir taciz olacak olursa o zaman da artık biz bundan sonra kimseyle bu konuları görüşmeyiz, kararımızı kendimiz veririz, nasıl Cerablus’ta, Rai’de, Bab’da göbeğimizi kestik, adımı attıysak bundan sonra da adımı atarız’ dedik” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu’nu eleştirdi

Konuşmasında Gezi Parkı olaylarıyla ilgili tweetleri nedeniyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na eleştiren Erdoğan, “Ana muhalefetin başındaki zat tweet atıyor, herhalde birçok kardeşim o tweetleri okumuştur. Ne diyor o tweette? Çok enteresan. ‘Dördüncü yıl dönümünü kutladığımız Gezi olaylarında hak ve özgürlük mücadelesi verenleri minnetle anıyorum.’ diyor. Bu nasıl hak ve özgürlük mücadelesi ya? Yani bir şehri yakacaksınız, yıkacaksınız, polislerimizi şehit edeceksiniz, cam, çerçeve her şeyi indireceksiniz ve buna hak ve özgürlük mücadelesi diyeceksiniz. Size ne yapıldı ki hak ve özgürlük mücadelesi veriyorsunuz? Hak ve özgürlük mücadelesini vermek, Yeşilköy Havalimanından kaçarak Bakırköy Belediye Başkanının evine sığınmak mıdır?” dedi.

“Şu anda bir temizlik harekatı yapıyoruz”

Şırnak’taki helikopter kazasına değinen Erdoğan “Verdiğimiz şehitler ve gaziler hepimizi can evimizden yaraladı. Özgürlüğümüze, geleceğimize el uzatan hainlere meydana bırakmadık. FETÖ terör örgütünün üzerine gittik. Kamuda, iş dünyasında, siyasette tespit edilebilen FETÖ mensubu varsa, hepsinden de hesap sormaya başladık. Şuanda bir temizlik harekatı yapıyoruz” diye konuştu.

“CHP terör örgütünün yanında”

“Nerede bölücü terör örgütü PKK varsa, bunlar da onların yanında” diyen Erdoğan,”CHP var yanında. İşte daha dün Taksim’de yürüyüş yapıyorlar. CHP’li milletvekilleri de onlarla beraber. Neyin yürüyüşünü yapıyorlar? Gezi olaylarının yürüyüşünü yapıyorlar. Yahu Gezi’de ne oldu ? Gezide ortaya ne çıktıysa işte bu bölücü terör örgütünün bir provokasyonu neticesinde çıkmıştır. Ve bu işin içinde kendileri de var. Bütün ekipleriyle beraber bu işin içindeler” şeklinde konuştu.

OHAL sadece terörle mücadele için

OHAL’e yönelik iş dünyasından gelen bazı eleştirilere de yanıt veren Erdoğan, “Eski OHAL’leri hatırlayın. Fabrikaya giremezdi girişimci olarak. O günleri biz unutmadık. O OHAL olduğu dönemlerde patron fabrikasına giremiyordu. Biz geldik fabrikalarınızın kapısını açtık ya. Herkes biliyor ve görüyor ki OHAL sadece terörle mücadele için vardır” dedi.

Dilipak da bizi andı

Konuşmasının sonunda Yeni seçilen MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan’ın tebrik etmek isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dili sürçtü. Erdoğan hatasını, “Genelbaşkanlık vazifesini üstlenmeye namzet olan Abdurrahman Dilipak.. Kaan” diye düzeltti. Erdoğan, “Herhalde Dilipak da bizi andı galiba” diyerek espri yaptı.