Ana sayfa Ekonomi Erdoğan iş insanlarını yine tehdit etti: Yurt dışına para çıkaranları affetmeyiz!

Erdoğan iş insanlarını yine tehdit etti: Yurt dışına para çıkaranları affetmeyiz!

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, varlıklarını yurt dışına kaçırmaya tevessül eden iş adamlarını affetmeyeceğini söyledi.

PAYLAŞ

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Hilton İstanbul Bomonti Hotel’de düzenlenen Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Genel Kurulu’na katıldı. Bugüne kadar Türkiye’de yol yürüyüp de bundan pişmanlık duyan kimse olmadığının altını çizen Erdoğan, sözü “yurt dışına bazı işadamlarının para kaçırdığı” söylentilerine getirdi. “Her kim işini, ticaretini, yatırımlarını büyütmek, geliştirmek, yaygınlaştırmak için değil de para kaçırmak için böyle bir yola tevessül ediyorsa kimse kusura bakmasın onu da affetmeyiz” diyen cumhurbaşkanı, memlekette kazanılanın aynı yolda harcanması gerektiğini kaydetti.

6,5 AY ÖNCE AYNI AÇIKLAMA
Erdoğan, ekim ayı başında Muş’ta yaptığı konuşmada aynı konuyu gündeme getirmişti. Erdoğan, “Bazı iş adamlarının varlıklarını yurt dışına kaçırma gibi gayretleri olduğunu duyuyorum. Bunlara izin vermemelisiniz.” ifadelerini kullanmıştı. Ancak Erdoğan, bir gün sonra sözlerini, ‘sermaye hareketlerinin kısıtlanmasını kastetmediği’ yönünde bir açıklamayla düzeltme ihtiyacı hissetmişti.