Ana sayfa Logo Altı Erdoğan, Kavala’yı hedef aldı: “Türkiye’nin Kızıl Soros’u, hesabını soracağız”

Erdoğan, Kavala’yı hedef aldı: “Türkiye’nin Kızıl Soros’u, hesabını soracağız”

PAYLAŞ

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuştu. hedefinde, sınır ötesi harekatının hedeflerinden Afrin ve PYD, Rıza Sarraf ve geçtiğimiz gün gözaltına alınan iş insanı Osman Kavala vardı.
Osman Kavala’yı ‘Kızıl Soros’ olarak adlandıran Erdoğan, “Başkonsolosluktan çıkanla STK mensubu dedikleri, Türkiye’nin kızıl Soros’u dedikleri kişinin bağlantıları çıkıyor ortaya. Taksim olaylarının arkasında bakıyorsunuz, aynı kişi var. Gereken hesabı soracağız” dedi. Cumhurbaşkanı, ABD’de tutuklu Reza Zarrab içinse “İtirafçı durumuna düşürmek gayreti içindeler. Bu işler bittiği zaman dünyayı ayağa kaldırmasını da biliriz. Bunu da açıklayacağız” ifadelerini kullandı.

“İdlib’deki operasyon büyük oranda neticelendi, önümüzde Afrin konumuz var” diyen “Bir gece ansızın gelebiliriz, bir gece ansızın vurabiliriz’ sözlerini yineledi”

Türkiye’nin kızıl Soros’u

İş insanı Osman Kavalayla ilgili konuşan Erdoğan, “ Diplomatik dokunulmazlığı var diye telefonuna sahip çıkıyorlar. Böyle bir şey yok. Belki yutarlar diye buradan giriyorlar. Kime, neyi yutturuyorsunuz? Başkonsolosluktan çıkanla STK mensubu dedikleri, Türkiye’nin kızıl Soros’u dedikleri kişinin bağlantıları çıkıyor ortaya. Taksim olaylarının arkasında bakıyorsunuz, aynı kişi var. Belli yerlere ciddi manada kaynak aktarımının arkasında bunları görüyorsunuz. Milletçe, beraber dik duracağız ve gereken hesabı da soracağız” dedi.

Rıza Sarraf’ı itirafçı yapmaya çalışıyorlar

ABD’de tutuklu yargılanan Rıza Sarraf’ın ise itirafçı yapılmak istendiğini belirterek “Şunları şunları söylemen halinde şu kadar’, ‘Şunları şunları söylemen halinde bu kadar’ diyerek itirafçı durumuna düşürmek gayreti içindeler. Bu işler bittiği zaman dünyayı ayağa kaldırmasını da biliriz. Bunu da açıklayacağız” diye konuştu.
Artıgerçek