Ana sayfa Editörden ‘Erdoğan, Türkiye siyasetinde en çok adam satan liderdir’

‘Erdoğan, Türkiye siyasetinde en çok adam satan liderdir’

PAYLAŞ

Sn. Erdoğan, 2008’de AKP’ye kapatılma davası açıldığı zamanlarda Yargıtay’a karşı korkak bir tavır içindeydi. Parti içinden birçok kişi Sn. Erdoğan’a karşı isyan bayrağı açmıştı. Hatta bazıları odasını topluyordu. Biz o dönemin fırsatçılarına hiç prim vermedik. 

Cumhurbaşkanına “borçluysanız” bir gün mutlaka sizden tahsil eder. Biz “net alacaklıyız.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye siyasetinde en çok adam satan liderdir. Gelecekte bunlar ortaya çıkacaktır. Kendisine göre Milletvekilleri, belediye başkanları, il başkanlarını kovmakta ahlaki ve moral bir dayanağı var. Partiyi ben kurdum ve buralara ben getirdim diye düşünüyor. Cumhurbaşkanına “borçluysanız” bir gün mutlaka sizden tahsil eder. Biz “net alacaklıyız.” AK Parti’de olduğum süreç dahilinde alacaklı olmanın konforunu her zaman yaşadım.

AK Parti’de bir çok insan cemaat ile ilişkisi olmadığı için dışlandı
Bizim partiden kopuşumuz Gezi süreciyle başladı. Parti disiplini içerisinde ben Gezi’ye katılmasam da birçok arkadaşım katıldı. Gezi, birşeylerin ters gittiğini gösteren bir hareketti. Sn. Erdoğan Gezi sürecini daha fazla demokrasi ve insan hakları ile Türkiye lehine çevirebilirdi. Fakat Sn. Erdoğan Gezi sürecinde oldukça farklı ve otoriter bir yaklaşımı benimsedi. İkinci kırılma, 17-25 Aralık sürecidir. Bu süreç partinin bir geleceği olmadığını gösteriyordu. AK Parti’de bir çok insan cemaat yüzünden dışlandı. Cemaatle ilişkisi olmayanlar, ikinci sınıf muamelesi görüyordu. O dönemlerde cemaate yaklaşsaydım daha farklı bir konumda olurdum. 

AK Parti cemaat ilişkisi nedeniyle kapatılacaktır

Partide 1 milyon 600 bin yönetici var. Bu insanlar arasında ihraç edilenler olmuş olabilir ama hiçbirinin FETÖ nedeniyle ihraç edildiğini sanmıyorum. İnsanlar, bilgi edinme yasası çerçevesinde AK Parti’ye bunu sorabilir. Yani, partiden bu nedenle ihraç edilen olup olmadığını sorabilir. Bir kişi bile bu nedenle atılmış olursa Anayasa Mahkemesi’ne AK Parti’nin kapatılması için dava açacağımızı bidikleri için bu yola giremezler. Böyle bir neden, partinin terör örgütü ile ilişkili olduğunu gösterir. Hiçbir resmi kağıtta zaten böyle bir şey yazmazlar. AK Parti, FETÖ’nün siyasi temsilcisidir diyebiliriz. 

Domatesin fiyatını bile KHK ile belirleyecekler! 

Örgüt, devlete sızdı diye bir şey yok. Rakamlar o kadar büyük ki aslında devlet, örgüte sızmış gibi. Terörle mücadele noktasında OHAL hiçbir somut işe yaramadı. AK Parti’nin seçimleri kazanabilmesi bu tür icatlara ihtiyacı var. Domatesin fiyatı bile neredeyse KHK ile belirleyecekler.

Dünya’nın en istikrarsız tek parti iktidarı AK Parti’dir. 

Seçim severler. En istikrarsız tek adam rejimi bu ülkede var. Son 3 yılda 5, son 8 yılda 8 seçim yapıldı. Eğer 2019’da 3 seçim olursa 10 yılda toplam 11 seçim yaşamış olacağız. Hani istikrar? Tek parti iktidarı hani istikrar getirecekti? Gerçekler gördüğünüz gibi oldukça farklı. Bu seçimlerin bir mali külfeti de var.

113 bin imza ile aday olacağız. 

400 kampanya liderimiz ile listelediğimiz 113 bin kişiden imzalarımızı alacağız. Aday olabilmek için yasanın çıkmasını bekliyoruz. Bağımsız adayız. İki turlu bir seçim ile karşı karşıya olacağımız için olabildiğinde çok aday, seçimi kazanabilmenin tek yoludur. Seçildiğimiz gibi güçlendirilmiş parlamenter sisteme geri döneceğiz. “100 günde 100 İcraat” sözlerimiz içerisinde ilk 100 gün ne adımlar atacağımızı şeffaf, net ve samimi bir şekilde ifade ediyoruz. Tüm projelerimiz http://www.tuna2019.com sitesinde yer alıyor. 

Daha önce Sn. Erdoğan’a oy verip pişman olmuş bir kitleyi hedefliyoruz.
Biz, AKP’ye oy vermiş fakat bugün pişmanlık yaşayan kitleyi ikna etmeye çalışıyoruz. Seçimlerde tek adam rejiminin bir adayı olacak. Karşısında da Türkiye olacak. Birinci turda kazanma şansı olmayacak.

Cumhurbaşkanı’nın en çok korktuğu aday Sn. Demirtaş

Sn. Erdoğan, Sn. Demirtaş’tan korkuyor. Onu içeride tutması bunun en önemli kanıtıdır. Hüküm giymediği sürece Sn. Demirtaş aday olabilir. Kendisini de vakit kaybetmeden aday olmaya davet ediyorum. Her farklı ses ve her farklı renk muhalefet zeminini güçlendirir. Ben rakiplerimiz arasında Sn. Demirtaş’ın olmasından memnuniyet duyarım.