Ana sayfa Editörden “Erdoğan yanlısı gibi görünen gazeteler, Cumhurbaşkanı’nı dün birinci sayfalarından yalanladı”

“Erdoğan yanlısı gibi görünen gazeteler, Cumhurbaşkanı’nı dün birinci sayfalarından yalanladı”

PAYLAŞ

BirGün yazarı Bülent Mumay yazısında, dün Sabah ve Akşam gazetelerinde yayımlanan ilginç bir detaya dikkat çekti. Buna göre; söz konusu iki gazete, son dönemde özellikle Almanya başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesiyle kriz yaşayan Erdoğan’ın, “Evet ile Batı’ya da cevap vereceksiniz.” sözlerinin aksine, ‘evet’ çıkması halinde Almanya’nın Türkiye’ye yönelik yatırımının artacağına ilişkin haberlere yer verdi.

Mumay’ın yazısı şöyle:

Erdoğan yanlısı gibi görünen bu gazeteler, sayın Cumhurbaşkanını dün resmen birinci sayfalarından yalanladılar. Nasıl mı? Anlatalım… Cumhurbaşkanı, Konya mitinginde net konuştu: “Avrupa ne yaparsa yapsın, bu milletten güçlü değil. Evet ile Batı’ya da cevap vereceksiniz.”

Çamur medyası tekzip etti
Çamur medyası ne yaptı dersiniz? Tamam, Cumhurbaşkanı’nın bu sözlerini kullanabildikleri en büyük puntolarla 1. sayfalarına koydular. Ama tepesine, Batı’nın evet desteğini yazmasınlar mı? Akşam, “Türkiye şaha kalkacak, dünya devleri evet diyor” başlıklı haberinde Avrupa’nın en büyük bankalarının evet desteğini sıralıyordu.

Alman sanayisi de ‘Evet’ diyor!
Sabah gazetesi ise ıslak medyanın amiral gemisi olduğu için daha büyük oynuyordu. Sabah’a göre “yabancılar, referandumdan ‘evet’ çıkması durumunda piyasaların ralli yapacağı konusunda birleşti.” Müjdeyi ise düne kadar Nazi’li başlıklarla eleştirdikleri Almanya’nın ağzından vermişlerdi. “Alman Sanayi Odası: Türkiye’de yatırıma devam.”

Karar verseniz artık?
Şimdi 55 milyon seçmenden biri olarak şunu sorma hakkımız yok mu? Evet dersek, Batı’ya cevap mı vermiş oluyoruz? Yoksa çamur medyasının dün yazdığı gibi Evet’i Batı’nın kendisi mi istiyor? Hayır, tam kararımızı vereceğiz bir gülme geliyor!