Ana sayfa Sürmanşet Erdoğan’dan Alman İstihbarat Başkanı’na: Sen ne anlarsın FETÖ’den, sen kimsin ya!

Erdoğan’dan Alman İstihbarat Başkanı’na: Sen ne anlarsın FETÖ’den, sen kimsin ya!

PAYLAŞ

Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları şu şekilde:

ALMAN İSTİHBARATI: “Şu Batılılar var ya, üç gün geçmeden bize baş sağlığı dileğinde bulunan olmadı. Çünkü onlar, o FETÖ’yü falan bunlar destekliyordu. İşte Almanya’nın istihbarat başkanı çıkıyor, açıklama yapıyor. Yapamaz. “Biz bu olayların arkasında bir terör örgütü olarak Gülen’i göremiyoruz” diyor. Ya sen ne anlarsın FETÖ’den, FETÖ’nün terör örgütü olup olmadığından. Sen kimsin ya, haddini bil ya. Ha, Almanya’nın en üst düzeyinde olanlar diyor ki “Ben söyleyemiyorum, sen söyle”

REJİM DEĞİŞİKLİĞİ: “Bakıyorsunuz, gazi Mustafa Kemal, İnönü ile kavgalıydı, istifasını dahi istemiştir. İnönü aynı şekilde kendi başbakanıyla kavgalıydı. Ne zaman ki rahmetli Menderes geldi, Menderes’ten sonra istikrar geldi. Gerçi ana muhalefet gençlerin parlamentoya girmesini istemiyor ama biz istiyoruz. İnşallah genç, dinamik bir parlamentonun nasıl olacağını 16 Nisan’da göstermeye hazır mıyız?”

AVRUPA: “Daily Sabah’ın AP’ye girmesini yasakladılar. Hani sizde basın özgürlüğü vardı? Hesabını vereceksiniz. Size rahat olmayacak. Siz Tayyip Erdoğan’a diktatör dediğiniz sürece, Tayyip Erdoğan da sizlere “Faşist” de diyecek, “Nazi” de diyecek.”

PKK HAYIR DİYOR: “Biz “Hayır” diyene, “Evet” diyene saygı duyuyoruz. Kimler “Hayır” diyor bu önemli. Kandil’deki PKK terör örgütünün ele başı “Hayır” diyor. İmralı’daki “Hayır” diyor. Pensilvanya’daki FETÖ’cü “Hayır” diyor. Hayır diyenlerin “Ben kimlerle beraberim” diye düşünmesi gerekiyor. Kişi sevdikleriyle anılır. İşte biz dün akşam KanalD-CNN Türk programında bunları açık açık anlattık. İzlediniz mi(Evet sesleri). Niye “Evet” dediğimizi anladınız mı? (Evet sesleri) Bizim içeride ve dışarıda kimseyle aramızı bozmak gibi bir niyetimiz yoktur. Ama bizim milletimize karşı bir sorumluluğumuz var.”