Ana sayfa Manşet Erdoğan’dan ‘çıkmaz sokak’ itirafı: Erken seçim geri kalmışlığın alametidir!

Erdoğan’dan ‘çıkmaz sokak’ itirafı: Erken seçim geri kalmışlığın alametidir!

24 Haziran'da erken seçim yapılacağını açıklayan AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ekim 2017'de yaptığı konuşmada erken seçim çağrısı yapan CHP lideri Kılıçdaroğlu'na "Neyin erken seçimini istiyorsun ya? Daktilolar başbakanlığın önünde fırlatılmıyor ki böyle bir durum yok. O bunların geçmişinde vardı. Herkes aç susuz öyle bir noktaya gelmişti." diye yanıt vermişti.

PAYLAŞ

Erken seçim çağrılarına bugüne kadar hep olumsuz yanıt veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu kez MHP lideri Devlet Bahçeli‘nin “26 Ağustos’ta erken seçim yapılsın” çağrısına 24 saat içinde yanıt verdi ve seçimlerin 24 Haziran 2018’de yapılacağını açıkladı.

Erdoğan: Erken seçim geri kalmışlığın alametidir

“Seçimlerin 24 Haziran 2018 tarihinde yapılmasına karar verdik” diyen Erdoğan, geçtiğimiz Ekim ayında Konya’da İl Danışma Meclisi toplantısında yaptığı konuşmada CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu‘nun erken seçim çağrısına yanıt vermiş ve “Demokrasilerde zaman bellidir. Zamanı gelince seçim yapılır. AK Parti iktidarlarında çıkmaz sokak olursa -ki bu biliyorsunuz 7 Haziran’da olmuştur; koalisyon görüşmeleri, vesaireler filan, hiçbir neticede alınmayınca- orada ne yaptık, dedik ki, eyvallah erken seçim.” sözleri ile yanıt vermişti.

Erdoğan, 2001 seçimlerinin ardından yine MHP lideri Devlet Bahçeli‘nin çağrısı ile gidilen erken seçim kararını anımsatan Erdoğan, “Neyin erken seçimini istiyorsun ya? Daktilolar başbakanlığın önünde fırlatılmıyor ki böyle bir durum yok. O bunların geçmişinde vardı. Herkes aç susuz öyle bir noktaya gelmişti” diye konuşmuştu.