Ana sayfa Öne Çıkanlar Erdoğan’dan Enis Berberoğlu açıklaması: Kılıçdaroğlu’nun bağlantısı çıkarsa şaşmayın

Erdoğan’dan Enis Berberoğlu açıklaması: Kılıçdaroğlu’nun bağlantısı çıkarsa şaşmayın

PAYLAŞ

AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, Antalya’da Expo Kongre Merkezi’nde partisinin Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı’nda konuştu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Alman Focus dergisine verdiği ve Türkiye’nin güvenli olmadığına dair ifadelerinin yer aldığı röportajı eleştiren Erdoğan şöyle konuştu:

“Ana muhalefet partisinin başındaki şahıs bir Alman dergisine röportaj veriyor. Bizim ana muhalefetin başındaki zat ne yapıyor? Alman kamuoyuna ülkesini şikayet ediyor. Alman yatırımcıları buralara gelmesin diye bağırıyor ve yalvarıyor. Türkiye’de kimsenin can ve mal güvenliği yokmuş. Önce sözlerini inkar etmeye çalıştı, bu defa pişkince ‘ben bunları her yerde söylüyorum’ diye işin içinden sıyrılmaya çalıştı. Yazıklar olsun. Ne desek boştur. Ankara’dan İstanbul’a yürüdü. Sözde adalet yürüyüşü yaptı. Onun yol güvenliğini falan kim sağladı. Bu hükûmet sağladı. Birçok istihbaratlar geldi ama hükûmetimiz o güvenliğini sağladı.”

‘Kılıçdaroğlu’nun bağlantısı çıkarsa şaşırmayın’

CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasına neden olan MİT TIR’ları görüntülerinin yayınlanmasına ilişkin konunun Kılıçdaroğlu’na kadar uzanabileceğini ifade eden Erdoğan şöyle devam etti:

“İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde günlerce işçiler grev yaptılar, onların hak arayışındaki adaleti nereye koyacaksın, bay Kılıçdaroğlu. Şişli’yi İstanbul’da çöpler istila etti. Çöplükten geçilemez hale gelen, onlara yönelik sözde adalet yürüyüşü yapan sen, onların adalet arayışına niye cevap vermedin. Bunların derdi başka. Halen ülkesinin aleyhine işlediği suçtan dolayı cezaevinde bulunan milletvekili ile konunun kendisine kadar ulaşmasına endişe ettiği için şimdiden suyu bulandırmaya çalışıyor. Kılıçdaroğlu’nun bağlantısı çıkarsa şaşmayın. Buradan çıktım, çıktım, çıkmadığım taktirde açıklamalarda bulunacağım diyor içerideki zat. Bütün bunlar FETÖ taktiğidir. Sessiz kalmayız, kimse kusura bakmasın. Hiçbir siyasi veya bireysel çıkar böyle bir ihaneti mazur gösteremez. Genel başkanı böyle yapınca milletvekili durur mu?”