Ana sayfa Manşet Erdoğan’ı 14 Temmuz’da askeri uçakla kimler ziyaret etti?

Erdoğan’ı 14 Temmuz’da askeri uçakla kimler ziyaret etti?

15 Temmuz Darbe Girişimi’nde bir gün önce Tayyip Erdoğan’ı Marmaris’te ziyaret eden isimlerden biri belli oldu.

PAYLAŞ

TSK’ya ait VIP uçakla Dalaman Havaalanı’na inen ve sonra Erdoğan’ı helikopterle gittiği Marmaris’te ziyaret eden kişinin Milli Savunma Bakanı Fikri Işık olduğu belirtildi.

Bu durumla ilgili yeni bilgiler paylaşan gazeteci Ece Sevim Öztürk, o tarihte bölgede görevli astsubay Gürkan Dirik’in tanıklık ifadesini açıkladı. Dirik verdiği ifadede Cessna 650 model VIP uçağın 14 Temmuz Günü Dalaman’a 12:55 indiğini ve daha sonra uçağın içinde bulunan Milli Savunma Bakanı Işık’ın helikopterle Marmaris’e gittiğini ifade etti. Dirik, helikopterin Grand Yazıcı otele indiğini de anlattı. Işık’ın bindiği uçak TSK içinde kuvvet komutanları tarafından kullanılıyordu.

Bu zamana kadar Işık’ın askeri uçakla Erdoğan’ın yanına gittiğini açıklamadığını aktaran gazeteci Ece Sevim Öztürk, “Işık, gazetelere verdiği demeçte o tarihte Erdoğan’ı YAŞ için ziyaret ettiğini söylüyor. Ama askeri uçakla gittiğini söylemiyor.” dedi. Öztürk şu ana kadar uçakta dönemin Hava Kuvvetleri Komutanı Abidin Ünal’ın bulunduğunun belirtildiğini fakat delillendirilemediğini anlattı.