Ana sayfa Medya Erdoğan’ın, ‘bugün okudunuz mu?’ dediği gazetelerden ‘Kılıçdaroğlu’ operasyonu

Erdoğan’ın, ‘bugün okudunuz mu?’ dediği gazetelerden ‘Kılıçdaroğlu’ operasyonu

PAYLAŞ

‘Kontrollü darbe’ sözleriyle Erdoğan ve AKP’nin hedefi haline gelen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, iktidar yanlısı medyanın da malzemesi oldu. Yenişafak, Güneş ve Türkiye gazeteleri, Okmeydanı’nda bir kahvehaneyi basan DHKP-C’linin Kılıçdaroğlu’nun adamı olduğunu idda ederken Takvim, Sabah, Türkiye, Yeniakit, Akşam ve Güneş gazeteleri, Kılıçdaroğlu’nun 15 Temmuz gecesi Atatürk Havalimanı’ndan kaçtığını, havalimanını kuşatan tanklarının ise ona yol açtığına ilişikin haberler yayımlandı.

İŞTE O HABERLERDEN BAZILARI:

TAKVİM: “15 Temmuz’daki kanlı girişim için “Kontrollü darbe” diyen Kılıçdaroğlu’nun kontrollü bir şekilde firar ettiği belirlendi. TAKVİM, Atatürk Havalimanı’ndan kaçan CHP Lideri’nin görüntülerini yayınlayınca kontrollü kaçış gözler önüne serildi. O gece trafiğin ise korumalar tarafından bizzat yönetildiği öğrenildi..”

SABAH: “Kılıçdaroğlu’nun bir 15 Temmuz ‘bombası’ daha patladı… CHP liderinin korumalarının havalimanında bir dizi telefon görüşmesi yaptığı, ardından VIP nizamiyesini kapatan tankların geri çekilip Kılıçdaroğlu’na yol verdiği ortaya çıktı”