Ana sayfa Logo Altı Erdoğan’ın dünürü: ‘Silah’ demedim ‘siren’ dedim

Erdoğan’ın dünürü: ‘Silah’ demedim ‘siren’ dedim

PAYLAŞ

“Milli menfaatler doğrultusunda görüş alışverişinde bulunulan bir grubu silahlı yapılanma gibi gösterilmeye çalışıldığını” savunan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın dünürü Orhan Uzuner “En küçük cihazımız olan düdüğümü anahtarımın yanına koydum. Arabamda megafon var. Gerektiği zaman kullanacağı siren var’ şeklindeki konuşmasında geçen ‘Siren’ yerine ‘Silah’ denilerek gerçeğe aykırı haber yapılmıştır” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre Erdoğan’ın dünürü Uzuner, avukatı aracılığıyla yaptığı açıklamada, ‘görüş alışverişinde bulunan bir grubun silahlı yapılanma gibi yansıtıldığını’ savundu.

Uzuner, “Platformumuzun amacı ve faaliyet konusu da olası bir darbe girişimi, afet ve deprem gibi olumsuz olaya karşı kesintisiz iletişimin nasıl sağlanacağı konusunda fikir üretip paylaşmaktır” dedi.

Cumhuriyet’i suçlayan dünür, diyelim ki pek öyle anlaşılmıyor ama silah demedi, siren dedi. Peki o zaman soru şu: Türkiye’nin güvenliğinin örgütlenmesi görevini ne hakla hangi sıfatla yapıyor?