Ana sayfa Editörden “Erdoğan’ın eserleri ortada” diyen Barlas’a göre ‘hayır’ demek için umursamaz olmak gerekiyor

“Erdoğan’ın eserleri ortada” diyen Barlas’a göre ‘hayır’ demek için umursamaz olmak gerekiyor

PAYLAŞ

Sabah Yazarı Mehmet Barlas, ‘Hızlı Tren’ ve ‘Avrasya Tüneli’ gibi bazı gelişmeleri hatırlatarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eserlerinin ortada olduğunu söyledi. “Cumhurbaşkanı engellenmediği zaman Türkiye’nin neler başaracağını hayal etmeye fazla gerek yok.” diyen Barlas’a göre referandumda ‘hayır’ demek için umursamaz birisi olmak gerekiyor.

Barlas’ın yazısının ilgili kısmı şöyle:

Demirel’in “GAP’ı kimseye gaptırmam” diyerek bir büyük projeye sahip çıkması veya Özal’ın “Ben birinci köprüyü satıp ikincisini yaparım” diyerek siyaset sahnesine yeni bir ufuk açması, tabii ki unutulmaması gereken olaylardır. Bu açıdan baktığınızda mesela “Marmaray” ya da “Avrasya Tüneli” söz konusu edildiğinde, Erdoğan’ı hatırlamamak mümkün müdür? Ya da “Kara Tren”in yerine “Hızlı Tren”in geçmesi başka türlü değerlendirilebilir mi?

Yani daha ötesi olabilir mi? 20’nci yüzyılın ikinci yarısında bir Başbakanı idam etmediler mi bunlar? Birinci Boğaz Köprüsü’nü yapan Demirel, devrik olduğu için açılışı yapamadı… Veya Özal özelleştirmeleri yapabildi mi sanki? Yani referandumda “Hayır” demek için gerçekten umursamaz biri olmanız gerekiyor.
Halkın seçtiği Cumhurbaşkanı engellenmediği zaman Türkiye’nin neler başaracağını hayal etmeye fazla gerek yok.
Ortada “Tayyip Erdoğan Olayı” var.