Ana sayfa Gündem Eren Erdem: Çok sayıda insan haksız ve hukuksuz bir şekilde cezaevlerinde bulunuyor

Eren Erdem: Çok sayıda insan haksız ve hukuksuz bir şekilde cezaevlerinde bulunuyor

Cezaevinden tahliye olan Eren Erdem, CHP İstanbul İl Başkanlığı'nda gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdem, Demirtaş ve Kavala'nın hapiste olmasının da hukuksuzluk olduğunu dile getirdi.

PAYLAŞ

Gazeteci ve CHP’li eski milletvekili Eren Erdem, yargı reform paketinin kabul edilmesinin ardından tahliye oldu. Erdem tahliye sonrası CHP İstanbul İl Merkezi’nde basın toplantısı düzenledi.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile birlikte düzenlediği basın toplantısında Erdem CHP’li olarak girdiği cezaevinden 489 gün sonra yine CHP’li olarak çıktığını söyledi.

‘CEZAEVİNE BİR CHP’Lİ OLARAK GİRDİM CHP’Lİ OLARAK ÇIKTIM’

Erdem basın toplantısında, “Türkiye’de yargılamalara hukuki yaklaşımlar sergilemek artık mümkün değil. Biz artık dua etmek zorunda kaldık. Cezaevinde hiç yanlız hissetmedim. Tahliye olurken hala elimde kitap vardı. Teşekkürün büyüğünü aileme ve avukatlarıma yapmak istiyorum. Herkese içtenlikle teşekkür ediyorum. Ben cezaevine işlenmiş suçlarla mücadele ettiğim için girmiş birisiyim. Cezaevine girmek birileri bizi yıldıracağını düşünebilir ancak ben genel başkanları Zincirbozan’da hapsedilmiş bir siyasi hareketin mensubuyum. Ne bugün korktum ne yarın korkacağım. Cezaevine bir CHP’li olarak girdim ve CHP’li olarak çıktım.” diye konuştu

‘SİLAH TUTMADIM, KALEM TUTARIM’

Erdem sözlerine “Çok sayıda insan haksız ve hukuksuz bir şekilde cezaevlerinde bulunuyor. Selahatin Demirtaş da cezaevinde. Osman Kavala ile biz yan koğuştaydık. Birbirimize uzaktan bağırarak konuşurduk. Hayatımda hiç silah tutmadım, çok iyi kalem tutarım. Terörden yargılandım bunun ağırlığını omuzlarımda taşıyorum.” şeklinde devam etti.