Ana sayfa Manşet Eren Erdem: ‘MİT TIR’ları Tutanakları’nı Tezcan’dan aldım

Eren Erdem: ‘MİT TIR’ları Tutanakları’nı Tezcan’dan aldım

Hakkında yurt dışına çıkış yasağı konulan CHP Milletvekili Eren Erdem’in yakalanması istendi. Erdem, Artı TV’ye konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

PAYLAŞ

Toplumsal Adalet ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Muhammed Gömük, CHP Milletvekili Eren Erdem hakkında İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’na başvurarak ‘yakalama’ talep etti. Yurt dışına kaçma şüphesi olduğu gerekçesiyle Eren Erdem hakkında yakalama kararı verilmesini isteyen Gömük dilekçesinde, Erdem’in Gülen Cemaati okullarında eğitim gördüğünü,Karşı Gazetesi’nde Genel Yayın Yönetmenliği yaptığı dönemdeki 17/25 Aralık haberleriyle Gülen Cemaati’ne destek verdiğini iddia ediyor.

CHP Milletvekili Erdem, hakkındaki yakalama talebini Artı TV’de Gece Editörü’nde değerlendirdi. Yakalama kararı iddiasını “Ben evimdeyim. İsteyen gelip alabilir. Hatta çayımı da içebilir” sözleriyle yanıtlayan Erdem, “Bana tebliğ edilmiş bir karar yok. Hakkımda açılan dava nedeniyle eşim ve çocuklarımla yurt dışına giderken çıkış yasağım olduğu gerekçesiyle engellendim” dedi.

“LİSTELERDE OLMADIĞIM ANLAŞILDIĞINDA ÇIKIŞ YASAĞI VERDİLER”

Erdem, hakkındaki dava ile ilgili bilgiler de verdi:

“MİT Tırları Tutanakları’na okudum ve maalesef IŞİD’e silah sevkiyatı yapıldığını o tutanaklardan gördüm. Daha sonra o tutunaklardaki bilgilerden yola çıkarak konuyla ilgili kanaatlerimi bir twitle paylaştım. Bu nedenle hakkımda dava açıldı. Bana bu tutanakları FETÖ’nün verdiği iddia ediliyor. Ben bu tutanakları kimden aldığımı da açıkladım. Bana Parti Sözcümüz Bülent Tezcan, tutanakları basına açıkladıktan sonra verdi. Ben ondan aldım ve okuduktan sonra dava konusu olan twiti attım. Kimden aldığım açık. Kaynağı belli, aldığım yer belli. Bu twitim gerekçe edilerek hakkımda dava açıldı. Milletvekilliği listelerinde olmadığım anlaşıldığı andan itibaren de yurt dışına çıkış yasağı koydular. Aynı gece tüm hava limanlarını arayıp çıkışımı tebliğ ettiler.”

“SIFIR BORÇLUYDUM, ŞİMDİ 1 MİLYON TL BORCUM VAR”

Artı TV’de mal beyanı ile ilgili bilgiler de veren Erdem şunları söyledi:

“Milletvekili olduğumda mal beyanı verdim. Malım, mülküm, evim yoktu ancak sıfır borçluydum. Şimdi 1 milyon TL borcum var. Seçim çalışmaları için iki bankadan kredi çektim. Bugün yine malım yok. Arabam yok. Hiçbir yakınımın malı yok. Kirada oturuyorum. İhale takip etmedim. Ama fark şu; Milletvekilliğini bankalardan aldığım kredi borcuyla bitiriyorum.”

“PARTİM SAHİP ÇIKMASA DA MÜCADELEME DEVAM EDECEĞİM”

Eren, CHP’nin kendisine sahip çıkmadığı iddialarına ilişkin de konuştu:

“Milletvekili listelerine konulmadığımda her kesimden insanlar beni aradı. Desteklerini verdiler. Partimden de üst düzeyden alt düzeye birçok insan aradı. Ancak hakkımdaki iddialarla ilgili bir sessizlik var. Parti kongrelerindeki tutum nedeniyle benim vekil adayı olmamı engelleyenler, bunlar yaşanmamış gibi davranıyorlar. Benim FETÖ’cü olmadığımı, tam aksine FETÖ mağduru olduğumu en iyi partim bilir, partimde bu yaşananları görmezden gelenler bilir. Yaptığım tüm etkinlikler de partimin ilkeleri doğrultusunda yaptığım etkinliklerdir. Açıklamalarım da partimin ilkeleri çerçevesindedir. Ancak harkes bilsin. Bugün partim bana sahip çıkmasa da, yanımda olmasa da mücadele edeceğim, mücadeleden vazgeçmeyeceğim.”

Kaynak: artigercek.com