Ana sayfa Editörden Ergun Babahan: Reza Zarrab konusunun gündeme bile gelmediği belirtiliyor

Ergun Babahan: Reza Zarrab konusunun gündeme bile gelmediği belirtiliyor

PAYLAŞ

Artıgerçek yazarı Ergun Babahan, Rus yetkililere bazı istihbari bilgileri sızdıran ve başı fena halde dertte olan Trump’ın Erdoğan’ın YPG çıkışına Kore ile kaşrılık verdiğini söyledi ve ekledi: Ortam müsait olsa, rakı-şiş kebap-dansöz ve boğaz yorumu yapması muhtemeldi.

İktidar yanlısı medyanın görüşmeyi zafer olarak yorumlayacağını söyleyen Babahan, “Ancak, Erdoğan’ın Washington’a gelip Trump’la görüşmesi sonrası, hiç bir realite değişmedi. Türkiye’yi rahatsız eden tüm gerçekler aynen ortada duruyor.” yorumunu yaptı. Babahan Zarrab konusunun gündeme dahi getirilmediğini söyledi.

Babahan’ın yazısının ilgili kısmı şöyle:

Zaten Trump’ın başı fena dertte. Beyaz Saray’ı ziyaret eden Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov ile Rusya’nın Washington Büyükelçisi Kslyak’a ‘kimseyle paylaşmaması’ gereken belgeleri gösterdiğinin ortaya çıkması, Amerikan başkentini sarsmış durumda.

Havuz Medyası’nın ‘Amerika’nın THY korkusu’ diye pazarladığı bilgisayar ve tablet yasağının ardında meğerse, MOSSAD’ın İŞİD yönetimine sızarak elde ettiği istihbarat varmış. Trump’ın sadece Amerika’ya verilen bu bilgiyi, kimilerine göre böbürlenmek için Ruslara göstermesi, İŞİD’e sızmış bulunan MOSSAD ajanlarının hayatını tehlikeye atmakla kalmamış, aynı zamanda bundan sonraki olası saldırılara karşı istihbarat elde edilmesinin önünü kesmiş bulunuyor. Uzmanların yorumları bu yönde.

Amerikan medyasının tüm dikkati bu olaya odaklanmış durumda ve Cumhuriyetçi Parti içinde de çok ciddi rahatsızlık var. Trump’ın Beyaz Saray’da dört yılı doldurulmayacağı görüşüne katılanların sayısı her geçen gün daha artıyor.

Trump, Erdoğan’ı böyle bir atmosferde karşıladı. Erdoğan’ın çok kibar bir biçimde dile getirdiği YPG rahatsızlığına Kore ile karşılık verdi. Ortam müsait olsa, rakı-şiş kebap-dansöz ve boğaz yorumu yapması muhtemeldi.

Türkiye ne derse desin, ne yaparsa yapsın Amerika YGP’ye tank-savar dahil her türlü silahı verecek. Bunda bir gelişme yok.
Rıza Zarrap konusunun gündeme bile gelmediği belirtiliyor. Rusya yüzünden başı ciddi dertte olan Trump’ın başına bir de İran sıkıntısı aşması pek mümkün görünmüyor.
Fethullah Gülen’in iadesi konusu ise hepimizi emekli edecek kadar uzun bir hukuki mücadele olarak değerlendiriliyor.
Özetle, Erdoğan Washington ziyaretiyle gündeme getirdiği hiç bir konuda bir arpa boyu yol alabilmiş değil.

Yazının tamamı için…