Ana sayfa Gündem ‘Evde canım sıkılıyor, bizi nereye kadar tutacaklar?’ diyen kadına 3 bin lira...

‘Evde canım sıkılıyor, bizi nereye kadar tutacaklar?’ diyen kadına 3 bin lira para cezası

İstanbul'da Beşiktaş Bebek sahilinde yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında yasağa uymayarak yürüyüşe çıkan ve "Evde canım sıkılıyor, bizi nereye kadar tutacaklar" diyen kadına 3 bin lira idari para cezası kesildi.

PAYLAŞ

Dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelge ile yurt genelinde sahil bantlarında ve parklarda yürüyüş yapmak yasaklandı.

Tüm uyarıları rağmen dün dışarıya çıkarak Bebek sahilde yürüyüş yapan Dilek Turgut isimli kadının “Evde canım sıkılıyor ve genelde bu saatlerde burası çok sessiz oluyor. Bu saatlerde burada çok fazla kimse olmadığı ve tek olduğum için yürüyüş yapıyorum. Evde nereye kadar tutacaklar bizi? Ama belli bir süreden sonra insanın dışarı çıkası geliyor, evde kalamıyorum” dediği görüntüler sosyal medyada geniş yer buldu.

Bu sözlerin ardından harekete geçen Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Büro Amirliği ekipleri geniş kapsamlı çalışma başlattı.

Yapılan araştırmalarda polis, Şişli Mecidiyeköy’de yaşadığını tespit ettiği Turgut’un evine gitti. Turgut’a önce toplum sağlığı için uyarılarda bulunan polis, ‘Hıfzısıhha Kanununa ve tedbirlere uymamak’ suçundan işlem yaparak 3 bin lira da idari para cezası kesti.

Turgut vatandaşlardan özür diledi.