Ana sayfa Kültür & Sanat !f İstanbul Festivali Ankara ve İzmir’de gerçekleşecek

!f İstanbul Festivali Ankara ve İzmir’de gerçekleşecek

PAYLAŞ

17. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali, 25 Şubat’ta sona eren İstanbul ayağının ardından Ankara ve İzmir’de devam edecek. 1-4 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek festivalde, aralarında “The Death of Stalin”, “How to Talk to Girls at Parties”in de olduğu seçki izleyiciyle buluşacak.

!F YENİ FİLMLERİNİ ANKARALI VE İZMİRLİLER’LE İLK KEZ BULUŞTURACAK

!f İstanbul kapsamında Ankara ve İzmir galasını yapacak filmler arasında Isabelle Huppert’e Locarno’dan En İyi Kadın Oyuncu Ödülü getiren, “Dr. Jekyll ve Mr. Hyde” Fransız komedisi “Madame Hyde / Bayan Hyde”; bir baba-oğul ilişkisini anlatan ve Ben Stiller’ın komedi filmi “Brad’s Status / Brad’in Durumu: Karmaşık”; Venedik’ten “Jüri Özel Ödülü”nü, Toronto’dan da “Platform Ödülü”nü kazanan, incelikli ve melankolik western “Sweet Country / Güzel Ülke”; eski bir Hollywood oyuncusuyla genç bir aktör arasındaki aşk hikâyesini konu alan, Jamie Bell ve Annette Bening “Film Stars Don’t Die in Liverpool / Yıldızlar Asla Ölmez”; John Cameron Mitchell’ın Elle Fanning, Alex Sharp ve Nicole Kidman’lı kadrosuyla punk filmi “How to Talk to Girls at Parties / Partilerde Kız Tavlama Sanatı” da bulunuyor.

Festival, bu yıl ilki verilen !f Yeni Seyirci Ödülü’nün sahibi Emre Erdoğdu filmi “Kar”, Mu Tunç’un “Türkiye’nin ilk punk filmi” olma özelliği taşıyan uzun kurmacası “Arada”, Can Eskinazi ve Deniz Tortum’un birlikte yönettiği “Anadolu Turnesi” ve Nejla Demirci’nin ödüllü belgeseli “Yüzleşme”nin de bulunduğu !f yeni filmlerini Ankaralı ve İzmirli sinemaseverlerle ilk kez buluşturacak.

BOWIE BELGESELİ ÜCRETSİZ

!f İstanbul kapsamında “David Bowie: The Last Five Years / David Bowie: Son Beş Yıl” belgeseli Ankara ve İzmirliler tarafından ücretsiz izlenebilecek. David Bowie’nin ölümünden önce yayınladığı son iki albümü “The Next Day” (2013) ve “Blackstar”ın (2016) yanı sıra kanserle mücadelesini konu alan film, aynı zamanda hastalığı sırasında yapımına başladığı Broadway müzikali “Lazarus”tan da görüntüler taşıyor.