Ana sayfa Manşet Facebook’a ‘çöpçatanlık’ özelliği geliyor

Facebook’a ‘çöpçatanlık’ özelliği geliyor

Facebook'a Tinder gibi çöpçatanlık özelliği geliyor.

PAYLAŞ

Dünyanın en büyük sosyal medya şirketi olan Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, çok yakında Facebook kapsamında oluşturulacak çöpçatanlık özelliğinin kullanıma açılacağını söyledi. ABD’nin Kaliforniya eyaletinde düzenlenen F8 konferansında konuşan Zuckerberg, ‘kısa süreli ilişkilerdense uzun ve sağlıklı duygusal ilişkilerin önünü açmak istediklerini’ ifade etti.

Zuckerberg, “Bu özellik geçici ilişkiler değil, gerçek ve uzun ömürlü ilişkileri hayata geçirecek” dedi ama çöpçatanlık özelliğinin ne zaman kullanıma sunulacağına dair bir tarih vermedi. Yeni özellik aracılığıyla Facebook kullanıcıları, mevcut profilleriyle bağlantılı bir çöpçatan profili yaratabilecek. Bu profil kullanıcının arkadaşları tarafından görülemeyecek.

GÜVENLİK GARANTİSİ DE VERDİ

Daha sonra Facebook algoritması kullanıcıya olası eş tavsiyelerinde bulunmaya başlayacak. Yeni özelliğin Facebook’un tüm hizmetlerinde olduğu gibi ücretsiz olacağı da açıklandı. Facebook’un açıklaması sonrasında dünyanın en büyük çöpçatanlık sitelerinden birisi olan Match.com’un hisseleri New York Borsası’nda yüzde 22 geriledi.

Zuckerberg, çöpçatanlık özelliğini sıfırdan inşa ettiklerini, kullanıcıların kişisel bilgilerinin tamamen güvende olacağını da taahhüt etti. (BBC Türkçe)