Ana sayfa Manşet Fatih Terim: Sürprizler olabilir

Fatih Terim: Sürprizler olabilir

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, İsviçre kampında gerçekleştirlecek olan akşam idmanı öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

PAYLAŞ

Galatasaray yeni sezon hazırlıklarını İsviçre’de gerçekleştiriyor. Sarı Kırmızılılar’ın teknik direktörü Fatih Terim, akşam gerçekleştirelecek idman öncesi basın mesnuplarının osrularını yanıtlarken önemli değerlendirmelerde bulundu.

İşte Terim’in açıklamaları:

“Fikstür çekimi hayırlı olsun. Ankaragücü ile başlıyoruz. Benim ilk göz ağrım. Takımına bağlı bir taraftarı vardır.”

“Geçen sene de söyledim. Fikstür, iyi ve zor görünüyor gibi yorumlara katılmıyorum. Nerede oynarsanız oynayın, futbolun gereklerini yerine getiriyorsanız çok da sıkıntı çekmezsiniz. Soğuk havada şuraya gidiyoruz deniyor. İki takıma da soğuk.”

“Ben şu gün oynuyorum, ben bugün oynuyorum gibi konulara kafa yormuyorum. Kendi adıma doğru bulmuyorum.”

‘Takip ettiğimiz bir oyuncuydu’

“Onyekuru geçen Ocak’tan beri takip ettiğimiz bir oyuncu. Geçen sene kiralık olarak oynadı. Anderlecht’te 19 maçta 9 gol attı. Şampiyonlar Ligi’nde oynadı. Zaman zaman santrforla birlikte santforun arkasında da oynuyor. Hayırlısı olsun. Onyekuru transferinin ekonomik olarak da makul olduğunu herkes görecektir.”

“Eğer satmazsak bonservis ile oyuncu alamıyoruz. Şu an bütün prosedürler tamamlandı. Yarın katılmasını bekliyoruz.”

‘Galatasaray’ı sıkıntıya sokmayız’

“Avrupa, lig, kupa… İyi bir takım oluşturmalıyız. Ekonomik olarak da bunun için uğraşıyoruz ve elbette başarılı olmak istiyoruz. Ama işin diğer kısmında, gelirini ve giderini doğru yönetecek bir spor aklı da oluşturmak istiyoruz. Galatasaray’ı sıkıntıya sokacak herhangi bir istekte bulunmayız.”

“31 Ağustos’a kadar zamanımız var. Transferde sabırla ilerlemeliyiz. Satmadan bonservisle oyuncu alamayacağımıza göre, doğru zamanı bekleyeceğiz. Taraftarlarımız merak etmesin, nasipse en iyilerini almak istiyoruz. Birini alıyor, satıyor isek bir bildiğimiz vardır.”

“Mevcut kadroyu korumak istiyoruz ama sürprizler olabilir. Galatasaray sürprizleri sever. Ben de isterim bütün transferler yarın burada olsun ama öyle olmuyor maalesef.”

“Transfer benim bildiğim gizli olur. Bundan sonra havaalanında karşılamayı da umarım kaldırırız. Önemli olan giderken yanında olmak.”

‘Bir akademi kurmak istiyorum’

“Galatasaray’a değer katan bir akademi kurmak istiyorum. Yavaş yavaş da kuracağız. Genç yetenekler bulmalıyız. Bu sezonki hakkımızı Ozan ile kullanacağız. Ama 7 maç üst üste oynadı ve maalesef burada bizimle yok.”

“Ümit Davala ile Necati Ateş’i bir yere gönderdik. 3-4 gündür burada yoklar. Akademimiz varsa buradan bir şeyler çıkmak üzerine olmalı. Biz de her geldiğimizde her sene 1 ya da daha fazla oyuncu çıkardık.”

‘Yerli kaleci arıyoruz’

“Yerli kaleci arıyoruz. Bazı görüşmelerimiz var. Kalecinin Türk olması yabancı kuralı olmasından dolayı önemli.”