Ana sayfa Genel Fatma Şahin, ‘IŞİD sanığıyla görüştü’ haberine ilişkin açıklama yaptı

Fatma Şahin, ‘IŞİD sanığıyla görüştü’ haberine ilişkin açıklama yaptı

PAYLAŞ

IŞİD sanığı Bahaa Alden Najeep’in, Gazianntep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin ile toplantı yaptığına dair Evrensel’de çıkan haberle ilgili Şahin yazılı açıklama yaptı.

Şahin, açıklamasında şunları söyledi:

“Bilindiği üzere Gaziantep’te yaklaşık 400 bin savaştan kaçan Suriyeli misafir barınmaktadır. Hem bu kesimin yaşadığı sorunların doğru tespit edilmesi, hem de Gaziantep’teki bu geçici misafirlik durumunun daha iyi yönetilmesi için Suriyeli misafirlerimizi temsil ettiğini belirten tüm kesimlerle zaman zaman istişareler ve toplantılar yapılmaktadır.

Mezkur haberde ima edildiği şekilde, bazılarına onlarca Suriyeli STK temsilcisinin katıldığı bu toplantılarda IŞİD militanı olduğu iddia edilen biriyle görüş alışverişi yapıldığı ve bu toplantılarda Gaziantep’i ilgilendirmeyen konular konuşulduğu iddiası tümüyle asılsızdır.”

Hakkında IŞİD üyeliğinden dava açılan Suriyeli Gençleri Eğitme ve Geliştirme Derneği Başkanı Bahaa Alden Najeep, Antep emniyetinde verdiği ifadesinde, Antep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile Kobanê eylemleri sonrasında görüştüklerini ileri sürerek, “Suriyelilerin sorunları ve özellikle Kobanê eylemlerinde beni toplantıya çağırdı. Her iki ayda bir beni çağırırlar, toplantılara katılırım” demişti.