Ana sayfa Editörden Fehmi Koru: CHP kendisini ‘Hayır’ oylarının sahibi olarak görmekten vazgeçmeli

Fehmi Koru: CHP kendisini ‘Hayır’ oylarının sahibi olarak görmekten vazgeçmeli

PAYLAŞ

Fehmi Koru, CHP’nin kendisini ‘Hayır’ oylarının sahibi olarka görmekten vazgeçmesi gerektiğini savundu. CHP’nin, 7 Haziran’dan sonra da aynı tavrı sergilediğini söyleyen Koru, 1 Kasım seçimlerinde AKP’nin oy oranını yüzde 49.5’e çıkardığını hatırlattı.

Koru’nun yazısının ilgili kısmı şöyle:

‘Hayır’ oylarının sahibi CHP değil

Halbuki yapılabilecek şey çok basit: CHP kendisini ‘Hayır’ oylarının sahibi olarak görmekten vazgeçmeli. CHP’nin oylara sahip çıktığı manzarası.. kendilerine özel sebeplerle referandumda ‘Hayır’ oyu kullanmış.. sayıları hayli fazla.. CHP’li olmayan insanlarda rahatsızlığa sebep oluyor çünkü.

CHP elbette YSK’nın yanlış kararını eleştirmeli.. kurumu kararını gözden geçirmeye zorlamak için elinden geleni yapmalı.. bunları yaptı zaten.. ve o noktada da durmalı…

Anamuhalefet partisi yine ‘bir diri, bir ölü’ görüntüsü verdiği ve bu yüzden milli iradenin yerine gelmesini tavrıyla engellediği 7 Haziran (2015) seçimi sonrasında da böyle garip ve çelişkili davranışlar sergilemişti.

Sonucu biliyoruz: 7 Haziran seçiminde yüzde 40 oranında oy alabilmişti AK Parti.. CHP’nin çelişkili tavrı yüzünden seçim yenilendiği için.. dört ay sonra yapılan 1 Kasım seçiminde oyunu yüzde 49,5’a çıkartmıştı.