Ana sayfa Editörden Fehmi Koru’dan ‘siyasilere operasyon’ yorumu: Ortalık müthiş karışacak

Fehmi Koru’dan ‘siyasilere operasyon’ yorumu: Ortalık müthiş karışacak

PAYLAŞ

Gazeteci Fehmi Koru, Sözcü yazarı Saygı Öztürk’ün gündeme getirdiği, ‘Mayıs ayının ilk günlerinde bazı siyasetçilere operasyon yapılacak’ sözlerini değerlendirdi. Koru, operasyon yapılacak siyasetçilere, daha önce gözaltına alınanlar gibi muamele edilecekse ortalığın karışacağını söyledi.

Koru’nun yazısının ilgili kısmı şöyle:

Eğer gerçekten ‘sıra siyasetçilere geldi’ ise.. siyasi hayattan birilerine de.. FETÖ örgütü konusunda siyasetçi olmayan kişilere uygulanan ölçülerle muamele edilmeye başlanacak ise.. ortalığın müthiş karışacağına muhakkak gözüyle bakabiliriz.

Benim ”Sıra siyasetçilere geldi” cümlesinde en fazla takıldığım sözcük ‘sıra’…

Acaba şöyle bir ‘sıra’dan mı söz ediliyor:

‘FETÖ’ adı verilen örgütle irtibatlı olduğuna inanılan ve 15 Temmuz hâin darbe girişimine doğrudan/dolaylı katkıda bulunmuş veya bulunabileceğinden kuşku duyulan askerler..
Birbirleriyle dayanışarak kendilerine ayak bağı saydıkları kişileri hapislere düşürmek için işbirliği yaptığına inanılan polis-savcı-yargıç konumundaki kişiler..
Ve yine onlarla aynı meslekten örgütle irtibatlı olduğuna inanılanlar..
Yüklü himmetler verdiği öğrenilen işadamları..
Fikir yönünden desteklediği düşünülen akademisyenler, gazeteciler ve yazarlar…

En son 9 bin 103 ve 4 binlik yeni tasfiye listeleriyle devletten ilişkisi kesilmiş, bir bölümü cezaevlerinde ikamet eden 150 bine yakın kişi…

Şimdi de ‘sıra’ politikacılara gelmiş oluyor…

Burada bir ‘gong’ sesi duyar gibiyim.

”Eyvah” dediniz mi?

Şundan dolayı: Olayları yakından gözleyen ve hemen her gelişmeyi AK Parti iktidarına –özellikle de Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a– karşı bir kumpas olarak görmeye meyilli kişiler.. 15 Temmuz ardından başlayan ‘tasfiye’ hareketini de aynı kategoride değerlendirmekteydi..

Onlardan idiyseniz, ”Eyvah” demişsinizdir…

Ben, evet, ”Eyvah” diyenlerdenim.

Umarım, iş çığırından çıkmaz.