Ana sayfa Editörden Fehmi Koru: “İşte AK Parti’nin anlamadığı bu: ‘Adalet’ kavramının bireyler için önemi…”

Fehmi Koru: “İşte AK Parti’nin anlamadığı bu: ‘Adalet’ kavramının bireyler için önemi…”

PAYLAŞ

İktidar cephesinin, Adalet Yürüyüşü nedeniyle eleştirdikleri CHP’yi terörle ilişkilendirme çabalarında etkili olamadığını söyleyen Fehmi Koru, insanların ‘adalet’ sözcüğünü duyduğunda derhal kulak verecek kadar kouyunu kendilerine yakın gördüklerini söyledi. İki kişiden birisinin yolunun mahkemelerden geçtiğini söyleyen Koru, “İşte AK Parti’nin –henüz– anlamadığı da bu: ‘Adalet’ kavramının bireyler için önemi…” diye yazdı.

Koru’nun yazısının ilgili kısmı şu şekilde:

Yürüyüş başlayalı 20 günü geçti; AK Parti’den çıkan eleştirel değerlendirmelere bakıldığında, iktidar partisi çevrelerinin bu gerçeği tam olarak fark edemedikleri görülebiliyor.
Onlar, CHP’yi mazisiyle vurma, yürüyenler ile 15 Temmuz hain darbe girişimi arasında ilişki kurma, eylemi PKK ve FETÖ isimleri eşliğinde mahkum etme çabasındalar.
Etkili olamadıkları meydanda.
Nedeni de belli: Ülkemizde her iki insandan birinin ve hemen her ailenin yolu mahkemelerden geçiyor; fertlerinden en az birinin yargı ile işi bulunmayan pek az aile var. İnsanlar ‘adalet’ sözcüğünü işittiklerinde derhal kulak verecek kadar konuyu kendilerine yakın görüyorlar.
Yolu mahkemelerden –henüz– geçmemiş olanlar bile konunun öneminin farkındalar.
CHP insanları doğru bir yerden yakalamış durumda.
İşte AK Parti’nin –henüz– anlamadığı da bu: ‘Adalet’ kavramının bireyler için önemi…
Oysa kendi tabanı –hatta çekirdek kadrosu– bile, geçmişte kendilerine yapılmış haksızlıklar yüzünden, ‘adalet’ konusunda hassas Adalet ve Kalkınma Partisi‘nin…
Siyaset fırsatları değerlendirme sanatıdır da aynı zamanda; CHP yakaladığı bu fırsatı iyi kullanıyor.

Yazının tamamı için…