Ana sayfa Editörden Femi Koru: Abdullah Gül’ün babasının cenazesindeki sürpriz isim

Femi Koru: Abdullah Gül’ün babasının cenazesindeki sürpriz isim

PAYLAŞ

Fehmi Koru, ABdullah Gül’ün babasının cenaze törenine katılan CHP lideri Kılıçdaroğlu’nu ‘cenazedeki sürpriz isim’ olarak tanımladı. Koru’ya göre Kılıçdaroğlu’nun, partisinin yaşadığı çalkantılara rağmen Kayseri’ye gidip cenazeye katılması iyi bir başlangıç…

Koru’nun yazısının ilgili kısmı şöyle:

Abdullah Gül’ün ‘Türk insanı’ tipolojisi için tam bir örnek teşkil eden babası Ahmet Hamdi Gül’ün cenaze töreninde ‘sürpriz katılımcı’ kimdi sizce?

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan değildi herhalde…

Aralarında konulara bakışta farklılıklar belirse ve öyle konular her geçen gün biraz daha artsa da.. hatta paralı tetikçiler aralarını bozmak için ellerinden geleni yapsalar bile.. Gül-Erdoğan ikilisinin arasında ortak yaşanmışlıklar çok fazla.

Erdoğan’ın Kayseri’ye Gül’ün babasını ebediyete uğurlamaya gelmesi, Gül ile aynı safta durup onun kaybına birlikte gözyaşı dökmesi, hayır, asla sürpriz değildir.

Ancak CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun da cenaze törenine katılması bir sürpriz sayılabilir. Partisinden Deniz Baykal’ın Abdullah Gül ismini de telâffuz etmesi bile CHP’nin içini karıştırmaya yetmişken, Kılıçdaroğlu’nun Gül ile cenazede saf tutması, yan yana fotoğraf vermesi doğrusu büyük cesaret…

Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP genel başkanı sıfatıyla AK Parti’nin ilk başbakanı ve ilk cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü acılı gününde yalnız bırakmaması, partisinin yaşadığı çalkantılara rağmen Kayseri’ye gidip cenaze törenine katılması her şeye rağmen iyi bir başlangıç.

Bunun devamı gelmeli.

Yazının tamamı için..