Ana sayfa Spor Galatasaray’da Ergin Ataman dönemi sona erdi!

Galatasaray’da Ergin Ataman dönemi sona erdi!

PAYLAŞ

Basketbol Süper Ligi takımlarından Galatasaray Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Ergin Ataman sert bir mesajla görevini bıraktığını açıkladı. Twitter’dan açıklama yapan Ataman, “Samimi olmayan yerlerde ayrılıklar kacınılmaz olur, ihanet ise en ağırıdır. Tüm samimiyeti ile 5 yıl boyunca destek olan herkese teşekkürler. Bu sabah yapılan gorüşmede gerekirse bu sezon hiç ücret almadan da Kalabileceğimi belirtmeme rağmen Can Topsakal istenmediğimi belirtti. Hakkınızı helal edin büyük Galatasaray taraftarı , hataları ile sevapları ile 5 yıl geçirdik. Gerçekleri tarih yazar tarihi de biz yazdık…” ifadelerini kullandı.

Galatasaray: Teşekkürler Ergin Ataman

Galatasaray Kulübü’nün internet sitesinden ayrılık kararına ilişkin şu açıklama yapıldı:

“2012 yılından bu yana Galatasaray Odeabank Erkek Basketbol Takımı Başantrenörlüğü görevini yürüten Ergin Ataman ile yollarımızı ayırdığımızı kamuoyunun bilgisine sunarız.

Ergin Ataman, görev yaptığı dönemde, Yenilmez Armada’yı 23 yıl aradan sonra Basketbol Süper Ligi’nde şampiyonluğa taşıdı. 2015-16 sezonunda Galatasaray Odeabank ile Eurocup şampiyonluğu yaşayarak kariyerine bir Avrupa Kupası daha ekledi ve Avrupa’da üçüncü kez kupa kazanma başarısı gösteren ilk ve tek Türk antrenör oldu.

Ergin Ataman kariyeri boyunca bir Eurocup Kupası, Saporta Kupası, bir Eurochallenge Kupası, iki lig şampiyonluğu, dört Türkiye Kupası, beş Cumhurbaşkanlığı Kupası elde etti ve kazanma karakterini sahaya yansıtmasıyla ön plana çıktı.

Aynı zamanda Galatasaray Spor Kulübü üyesi olan Sayın Ataman’a hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyor, yeni kariyerinde başarılar diliyoruz.”