Connect with us

Spor

“Galatasaray’ın müzesindeki Atatürk mektubu şaibeli”

Published

on

Habertürk yazarı Murat Bardakçı, Galatasaray’ın yeni müzesindeki Atatürk imzalı mektubun ‘şaibeli’ olduğu iddia etti.  Bardakçı mektuptaki imzanın “Atatürk’ün Soyadı Kanunu’ndan önce kullandığı Lâtin harfli ilk imzasının mühür haline getirilmiş bozuk bir taklidi olduğunu” öne sürdü.

Mustafa Kemal’in 4 Eylül 1928’de kulübün başkanı Necmeddin Sadak’a gönderdiği mektubun kendisine ‘tuhaf’ göründüğünü söyleyen Bardakçı son zamanlarda Ankara’da Cumhurbaşkanlığı arşivinden çıktığı söylenen çok sayıda tartışmalı evrakın pazarlanmaya çalışıldığını ifade etti.

Özellikle Atatürk’e ait belgelerin antetli kağıtlara basıldığını ve altlarına da Atatürk’ün imzasının kaşe yani mühür olarak basıldığını anlatan Bardakçı kulüp müzesinde sergilenecek olan mektubun da ‘bu belgelerden biri gibi göründüğünü’ söyledi.

Kulüp idarecilerine mektubun ‘soruşturmadan konulmaması’ tavsiyesinde bulunan Bardakçı istenmesi gereken belgenin arşiv numarasının “01016987-121” olduğunu kaydederek Cumhurbaşkanlığı’na “araştırmacı” sıfatıyla müracaat edip arşivin başındaki Muhammed Safi’den mektubun Atatürk’ün evrakı arasındaki müsveddesinin görüntüsünü istemelerini ve müzelerinde bu kopyayı teşhir etmelerini önerdi.

Continue Reading

Spor

3 Avrupa kulübü onu istiyor

Published

on

By

West Ham United, Trabzonspor formasını giyen Okay Yokuşlu’ya resmen talip oldu. Sevilla’nın da Milli futbolcuyla ilgilendiği belirtiliyor. İngiliz ekiplerinden West Bromwich de Okay için gözlemci gönderdi.

Ona ‘Yeni Busquets’ diyorlar

Okay için Yeni ‘Sergio Busquets’ tanımlamasını yapan As gazetesi 23 yaşındaki oyuncunun Sevilla’da Nzonzi’nin yerini alabileceğini yazdı. Gazete Sevilla’nın bu mevki için Genk’ten Norveçli futbolcu Sander Berge’le de ilgilendiğini ancak Belçika ekibinin 15 milyon euro’dan aşağısını kabul etmediğini bildirdi. 

8 milyon euro

Okay Yokuşlu’nun 8 milyon euro’ya transfer edilebileceği de vurgulandı.

Continue Reading

Spor

Volkan Demirel dümene geçti

Published

on

By

Aykut Kocaman ile aradaki buzları eriten Volkan Demirel, takımda moralleri yükseltmek için kolları sıvadı.

Deneyimli file bekçisi, her idmanda arkadaşlarına konuşmalar yapıyor.

Volkan, peş peşe gelen 2 yenilgiye rağmen hiçbir şeyin bitmediğini hatırlatıp, “Oynayacağımız 10 maç daha var. Bunların hepsini kazanabilecek kalitedeyiz. Yeni Malatya ve Galatasaray galibiyetleri, biz iyeniden havaya sokar, rakiplere ise güçlü bir mesaj olur. Bize düşen, birlik olup, sahada sonuna kadar mücadele etmek” dedi.

Continue Reading

Spor

Roma’da ayın futbolcusu Cengiz Ünder

Published

on

By

İtalya Birinci Futbol Ligi (Serie A) takımlarından Roma, Cengiz Ünder’i şubat ayının oyuncusu seçti.

Kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, şubat ayının futbolcusu seçilen Cengiz Ünder tebrik edildi.

Açıklamada, “Türk futbolcu, şubat ayında oynadığı 5 maçta 5 gol atarak bu ayın dönüm noktası olmanın keyfini yaşadı. Cengiz, Roma’nın galibiyetiyle sonuçlanan 3 karşılaşmada da fileleri havalandırdı.” ifadeleri kullanıldı.

20 yaşındaki futbolcunun, takım arkadaşları Alisson Becker ve Federico Fazio’yu geride bırakarak taraftarların oylarıyla “ayın futbolcusu” seçildiği belirtildi

Continue Reading

Çok Okunanlar