Ana sayfa Spor Galatasaray İgor Tudor ile anlaştı

Galatasaray İgor Tudor ile anlaştı

PAYLAŞ

Galatasaray Igor Tudor’la 1,5 yıllığına anlaştı. Karabükspor’la başarılı bir ivme yakalayan Tudor’un menajeriyle İstanbul’da anlaşmaya varan Galatasaray’ın resmi açıkla yapması bekleniyor.

Fanatik Gazetesi’nden Metin Karabaş’ın haberine göre Galatasaray’da Jan Olde Riekerink devri sona erdi. Yönetim zirvedeki tüm rakiplerinin puan kaybettiği haftada TT Arena’da kötü bir oyunla Kayserispor’a mağlup olan ve taraftarının “Yönetim istifa” tezahüratlarıyla stadı terk eden Sarı Kırmızılılar’da fatura Riekerink’e kesildi ve Hollandalı teknik adamla yolların ayrılması kararı alındı. Riekerink’in yerine ise bir süredir adı Galatasaray’la anılan Karabükspor’un başarılı hocası Igor Tudor geçecek.

FERUDUN TANKUT’TAN SERT AÇIKLAMA

Kardemir Karabükspor Kulüp Başkanı Hikmet Ferudun Tankut, Galatasaray yönetiminin Riekerink’in yerine Karabükspor’un başarılı hocası Igor Tudor ile anlaşmaya vardığı yönünde çıkan haberlere karşı, “Hem hoca hem de Galatasaray yönetimi yanlış yapıyor” dedi.

Bir dizi ziyaret için Almanya’da bulunan Kardemir Karabükspor Kulüp Başkanı Hikmet Ferudun Tankut, İHA’ya yaptığı açıklamada, “Hem hocamız hem de Galatasaray yönetimi tarafından bize ulaşan net bir bilgi ya da başvuru yok. Biz de basında yazılıp çizilenleri okuyoruz. Eğer basında da yazıldığı gibi bir görüşme yapıldığı ya da menajeri ile görüşme yapıldığı söz konusu ise bu etik değil ve hem hocaya hem de Galatasaray gibi büyük bir camiaya yakışmıyor” diye konuştu.

TUDOR’UN MENAJERİ İSTANBUL’DA

Galatasaray, Hollandalı teknik adam Jan Olde Riekerink’le yolları ayırma kararı almasının ardından Igor Tudor’un menajerini İstanbul’a çağırdı.

Konuyla ilgili Ajansspor’da Özgür Sancar’ın sorusunu yanıtlayan Karabükspor başkanı Ferudun Tankut, “Aldığım bilgiye göre Galatasaray, Tudor’un menajerini İstanbul’a çağırmış, görüşüyormuş. Ne olacağını bilmiyoruz. Biz onu akşam saat 17.00’deki antrenmanımıza bekliyoruz. Şu aşamada bir şey söyleyemeyiz. Gelişmelere bakacağız. Sonrasında bir plan oluştururuz. Ben şu anda yurtdışındayım, sonrasında doğrudan Antalya’ya gidiyorum” dedi.

Tudor, sözleşmesindeki maddeye göre 150 bin Euro ödemesi durumunda Karabükspor’dan ayrılıyor.