Ana sayfa Gündem Gazeteci Murat Aksoy ve Atilla Taş’a tahliye!

Gazeteci Murat Aksoy ve Atilla Taş’a tahliye!

PAYLAŞ

Medya davası kapsamında tutuklu yargılanan isimlerden gazeteci Murat Aksoy ve Atilla Taş ile Davut Aydın tahliye edildi.

İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada, aralarında Atilla Taş, Murat Aksoy ve Davut Aydın’ın bulunduğu 26 gazetecinin yargılamasına bugün devam edildi.

DHA’nın haberine göre, duruşmada, sanıkların Bank Asya’da hesabının bulunup bulunmadığı ve Gülen cemaatinin kripto mesajlaşma uygulaması olduğu iddia edilen ByLock serverlarına erişimiyle ilgili raporlar okundu. Sanık avukatları, tahliye taleplerini iletti. Mahkeme, Atilla Taş ve Murat Aksoy’un tahliyesine karar verdi. Davut Aydın da sağlık problemleri nedeniyle tahliye edildi.

Bir sonraki duruşma 4 Aralık Cumartesi günü görülecek.

Atilla Taş, Murat Aksoy ve Davut Aydın cezaevinden çıktı

Cemaat’in medya yapılanması davasında tutuklu yargılanan ve haklarında tahliye kararı verilen şarkıcı Atilla Taş, gazeteci Murat Aksoy ile Davut Aydın Silivri Cezaevi’nden çıktı.

Tahliye kararının ardından Atilla Taş, gazeteci Murat Aksoy ile Davut Aydın 00.10’da Silivri Cezaevi’nden çıktı. Cezaevinden çıkanları aralarında CHP’li vekil Ali Şeker’in de olduğu yakınları ve sevenleri karşıladı.

Bu halkın bu ülkenin nefes almaya ihtiyacı var

Çıkışta cezaevinde evlendiği eşi Meltem’in karşıladığı Atilla Taş uzun süre eşine sarıldı. Burada açıklama yapan Taş şunları söyledi: Bu halkın bu ülkenin nefes almaya ihtiyacı var. Demokrasi ve hukuk bir halkın soluk borusudur. Ailenizden, sevdiklerinizden daha önemli bir şey yok. Sevin, sevilin gerisi boş.

Bundan sonra bayramlarda Tweet atacağım

Attığı Tweetlerin hatırlatılması üzerine Taş; “1 milyon 700 bin takipçim var. Verdiler gazı, verdiler. En son Silivri’yi boyladım. Bunların hepsi sanal. Bundan sonra bayramlarda Tweet atacağım. Hükümeti seviyoruz. Hükümeti eleştirmesinler, muhalefet etmesinler. Benim başıma gelen onların başına da gelebilir. Sonuçta hükümette bizim. Ülke de bizim. Artık sadece şarkı söyleyerek insanlara eziyet edeceğim. Ben yıllarca bu ülkede şarkı söyledim tutuklanmadım. Tweet attım tutuklandım. Ben bundan sonra yine müziğe döneceğim. Beni cezaevine atanlara teşekkür ediyorum. Yoksa hayatta evlenmezdim. Onların sayesinde yuva sahibi oldum” diye konuştu.

Benim tek suçum yazı yazmak

Ağlayarak açıklama yapan gazeteci Murat Aksoy ise; “Mutluyum. 421 gün oldu. Geçt de olsa adalet yerini buldu. Benim tek suçum yazı yazmak. Ben çıktım. Kendim için ve ailem için mutluyum ama içeride gazeteci arkadaşlarımız var. Tek temennim en kısa sürede gazetecilerin bir an önce tahliye olması” şeklinde konuştu.Tahliye olanlar daha sonra cezaevinin önünden ayrıldı.