Ana sayfa Editörden Gergerlioğlu: Erdoğan düşüşü engellemek için aktif, agresif tedbirler alacak ama durduramayacak

Gergerlioğlu: Erdoğan düşüşü engellemek için aktif, agresif tedbirler alacak ama durduramayacak

PAYLAŞ

AK Parti’deki düşüşü Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisinin de itiraf ettiğini hatırlatan artıgerçek yazarı Ömer Faruk Gergerlioğlu, Erdoğan’ın düşüşü engellemek için iç ve dış politikada olduğu gibi agresif tedbirler alacağını ancak düşüşü durduramayacağını söyledi.

Gergerlioğlu’nun yazısının ilgili kısmı şu şekilde:

Ak parti yükselişini tamamlamış zirveye çıkmış ve şimdi artık önlenemez bir iniş sürecindedir. Buna itiraz edene son yıllarda bunu hep söylediğimizi ve itiraz edildiğini ama sonunda en tepe ismin bu hali itiraf ettiğini hatırlatalım. Erdoğan düşüşü engellemek için iç ve dış politikada yaptığını yapacak ve aktif, agresif tedbirlerle bu gidişatı önlemeye çalışacaktır ama durduramayacaktır. Zira yapmayı düşünmeyeceği tek yol aslında kurtuluş yoludur. O da tek adamcılıktan vaz geçmesi ve uzaklaştığı demokrasiye geri dönmesidir.

Ak Parti bu çaresiz arayışlarıyla sadece kendisine zarar vermeyecek, inadı sürdürdüğü takdirde ülkeye de büyük zarar verecektir. Zira büyük bir inatla olmazları zorlayacaktır, tansiyonu çok artıracaktır. Kutuplaştırmayı artıracak, dini bir istismar aracı olarak kullanmayı daha fazla tercih edecektir. Takipçilerinin gerçek sorunu anlama istidatları çok düşük olacaktır zira tutkuyla bağlandıkları liderlerinin bunu görme ihtimali yoktur.

Mesele Ak Parti’nin çürüme ve çöküşünün nasıl olur da ülkeye zarar vermeden sonuçlanabileceğidir. Mesele muhaliflerin Ak Parti takipçilerine bunu gecikmeden anlatabilme kabiliyetidir. Umarım ki fanatik bağlılık uzun sürmez ve sorunların temel nedenlerini görürler.

Yazının tamamı için…