Ana sayfa Editörden Gergerlioğlu: İktidar kanadında sürekli erime var. Adaletten yana olmadıkları için ne yapacaklarını...

Gergerlioğlu: İktidar kanadında sürekli erime var. Adaletten yana olmadıkları için ne yapacaklarını şaşırdılar

PAYLAŞ

İktidar cephesinin, adaletten yana olmadıkları için CHP’nin başlattığı ‘Adalet Yürüyüşü’ karşısında ne yapacağını bilmediğini söyleyen artıgerçek yazarı Ömer Faruk Gergerlioğlu, yola döşenen gübre ve terörist ilan etme gibi girişimlerin acziyet ifadesi olduğunu savundu.

Gergerlioğlu’nun “Adalet yürüyüşü nereye varır?” başlıklı yazısının ilgili kısmı şu şekilde:

Adalet yürüyüşü niye karşılık buluyor? Çünkü babayı bulamayınca anneyi tutuklayan bir “hukuk” düzenindeyiz, adalet eridi gitti, onu diriltebilmek için her fedakarlık yapılmalıdır. Toplum samimi adımlar gördükçe desteğini artıracaktır.

Yürüyüşe karşı hükümet tepkisi giderek zayıflıyor, hükümet şaşkınlık içinde ve yürüyüşü engellemeye çalışanlar sürekli yanlış yapıyor. Yola gübre dökme, terörist ilan etme bir acziyet ifadesi. ‘Hak, hukuk, adalet’ diye yuruyenin yoluna gübre dökmüşler. Çaresizlik göstergeleri bunlar,tehdit et olmadi yoluna gubre dök! Yürüyüş her geçen gün daha da başarılı olur. Çünkü yürüyüş bir ihtiyaç ve aranandır. Yürüyüşü kimin yaptığının öne çıkarılmaması başarı şansını artıracaktır. Yürüyüşün vurgularının eksik olması da adalet talebi çok kuvvetli olduğu için gözardı edilebilecektir.

İktidar kanadında ise sürekli bir erime var. Adaletten yana olmadıkları için ne yapacaklarını şaşırmış durumdalar. Gün geçmiyor ki bir yetkili veya yazar yaşananlara isyan etmesin. Bir yazar gazetesinden ayrılmasın veya kendisi bırakmasın. Bu hal bir dökülüşün göstergesidir.

İktidar gemisinde her geçen gün birisi gemiyi terk ediyor. Gemi ise tek adamın yönetiminde belirsiz bir yere götürülüyor. Her geçen gün toplumdaki Ak Partililer mırıldanmalarını daha da artırıyor. Zirveden inişin olduğu gayet açık ama halen bazıları tevil etmeye çalışıyor. Bu üzücü bir durum zira mesele bir tarafın kazanması veya kaybetmesi meselesi değil adaletin gerçekleşmesi meselesidir.

Yazının tamamı için…