Ana sayfa Editörden Gergerlioğlu: Kılıçdaroğlu’nun başlattığı yürüyüşe destek vermek CHP’ye destek vermek değildir

Gergerlioğlu: Kılıçdaroğlu’nun başlattığı yürüyüşe destek vermek CHP’ye destek vermek değildir

PAYLAŞ

Ülkede adaletsizliklerin had safhada olduğunu, savcıların önüne geleni tutuklama talebiyle mahkemeye sevk ettiğini ve cezaevlerinde yer kalmadığını söyleyen artıgerçek yazarı Ömer Faruk Gergerlioğlu Enis Berberoğlu’nun tutuklanması sonrası bardağın taştığını söyledi. Kılıçdaroğlu’nun başlattığı ‘Adalet Yürüyüşü’nü desteklediğini söyleyen Gergerlioğlu, “Kılıçdaroğlu’nun başlattığı yürüyüşe destek vermek CHP’ye destek vermek değildir” dedi.

Gergerlioğlu’nun “Kılıçdaroğlu’nun yürüyüşünü destekliyorum” başlıklı yazısının ilgili kısmı şöyle:

“En son Enis Berberoğlu’nun tutuklu yargılanması bardağı taşıran son damla oldu. Gerçi bardak çoktan taşmıştı. Dokunulmazlıkların kaldırılmasını destekleme günahına sahip olanların çok özeleştiri yapması lazım. Ancak artık eski meseleleri tartışmayı çoktan geçtik. Hatadan dönüldüğünü itiraf edeni eleştirmekle beraber yeni girişimine destek vermemek uygun düşmez. Kılıçdaroğlu’nu pasiflikle suçlayanlar, onun inisiyatif aldığı yerde eski hataları gündem ediyorsa kendileri hata ediyordur. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun yürüyüş girişimini destekliyorum, bu ülkeyi hep birlikte bir 3. dünya ülkesi olmaktan kurtarmalıyız, sivil sesler yüksek çıkmalı artık. Haksız yere tutuklu yargılanan, mazeretlerine kulak asılmayan insanlar adaletin ne zaman tecelli edeceğini mavi göğü bile zor gördükleri kasvetli duvarlar, soğuk demir parmaklar arkasında bekliyor.

Bu yüzden Kılıçdaroğlu’nun başlattığı yürüyüşe destek vermek CHP’ye destek vermek değildir. Gün Kılıçdaroglu’nun eski hatalarını hatırlatma günü değildir “demokrasi için yetmez ama evet, herkes için adalet istenmeli ” deme günüdür. “Adalet, demokrasi” diyen her samimi sese kulak kesilirim, bu denli adaletsizlik ortamında ise hepten kulağımı dayarım. Ama “adalet” diyerek yürüyenler hakikaten her kesimi kucaklamalı, hataları için özeleştiri yapmalı ve siyaset için değil hukuk için yürüdüklerini haykırmalıdır.”

Yazının tamamı için…