Ana sayfa Gündem Gözaltına alınan Doğan Holding yöneticileri serbest bırakıldı

Gözaltına alınan Doğan Holding yöneticileri serbest bırakıldı

PAYLAŞ

Gülen Cemaati’ne yönelik yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan Doğan Şirketler Grubu Holding Hukuk Başmüşaviri Erem Turgut Yücel ve holdingin eski icra kurulu başkanı Yahya Üzdiyen, İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nde yapılan işlemlerinin ardından gönderildikleri Çağlayan İstanbul Adalet Sarayı’nda, soruşturmayı yürüten Başsavcıvekili İsmail Uçar tarafından adli kontrol talebiyle 4. Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi.

Erem Turgut Yücel verdiği savunmada, “Atılı suçları kabul etmiyorum. Hakkımda adli kontrol hükümlerinin uygulanması talebinin reddine karar verilmesini talep ediyorum. Suç olan bir eylemim yoktur” dedi.

Yahya Üzdiyen ise, “Atılı suçlamaları kabul etmiyorum. Hakkımda adli kontrol hükümlerinin uygulanması talebinin reddine karar verilmesini talep ediyorum. Bu dava açıldığında yurtdışındaydım, geri geldim. İşlerim nedeni ile sık sık yurtdışına giriş çıkış yapmaktayım. İşim nedeni ile hakkımda bu şekilde adli kontrol tedbiri verilmesi halinde mağdur olacağım” diye ifade verdi.

Mahkeme Erem Turgut Yücel ve Yahya Üzdiyen’i yurtdışına çıkış yasağı getirerek serbest bıraktı.