Ana sayfa Editörden Gülse Birsel: “2019’dan sonra 23 Nisan için seçeceğiniz bir günlük çocuk başkana...

Gülse Birsel: “2019’dan sonra 23 Nisan için seçeceğiniz bir günlük çocuk başkana dikkat edin”

PAYLAŞ

Hürriyet Yazarı Gülse Birsel, ‘Türk Tipi Başkanlık’ diye anılan ‘Partili Güçlü Cumhurbaşkanlığı’nın yetkilerine değindi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda geleneksel hale gelen, çocukların devletin zirvesinin makam koltuklarına oturmasına dikkat çekerek, “2019’dan sonra başkan koltuğuna oturacak çocukları çok iyi seçmek lazım.” dedi.

Birsel’in yazısının bazı kısımları şöyle:

2019’dan sonra başkan koltuğuna oturacak çocukları çok iyi seçmek lazım. Hem sistem değişti, yetkileri çoğaldı, hem de şimdiki çocuklar feci uyanık. Öyle eskisi gibi çıkıp “Çocuklara daha çok park” filan diye gev gev yalandan basına poz vermezler, vallahi iki saatte ülkeyi tepetaklak ederler!

Potansiyel tehlikeyi anladıysanız, 2019’dan sonra 23 Nisan için seçeceğiniz bir günlük çocuk başkana dikkat edin. Bana benzemesin. Çok bilmiş, aklıevvel bir şey olmasın. Hatta mümkünse 6 yaşının altında olsun, yazı yazamasın, araya gönlüne göre kararname sıkıştıramasın. Daha da iyisi, mümkünse 7-8 aylık bir bebek oturtun oraya. Şimdikilerin 3 yaşından itibaren elinde tabletler, twitter, snapchat, çok açıkgözler, dikkat etmek lazım. Vallahi yanarız.

Yazının tamamı için…