Ana sayfa Medya Güneş, Mahçupyan’ı bu kez de cemaate terörist demediği için suçladı

Güneş, Mahçupyan’ı bu kez de cemaate terörist demediği için suçladı

PAYLAŞ

Güneş Gazetesi geçtiğimiz günlerde, Karar Yazarı Etyen Mahçuğyan’ın Hrant Dink’in öldürülmeden önce son görüştüğü kişi olduğunu söyleyerek cinayet şüphelisi konumuna soktu. Bunun üzerine Mahçupyan köşesinden cevap verdi. Ancak tartışma bitmedi. Gazete bugün tekrar Mahçupyan’ı hedef aldı ama bu kez Gülen Cemaati’ne terör örgütü demediği gerekçesiyle…

Gazetede yer alan haber şu şekilde:

“Güneş Gazetesi’nin yaptığı habere karşı kaleme aldığı yazıda Mahçupyan, devlete ‘Hrant’ın katillerini bulmak istemediler’ diyerek küstahça saldırdı. Açılan soruşturma karşısında, bir dönem yazarı olduğu gazetenin yaptığı sansürü görmezden geldi. Ancak Mahçupyan, 17-25 Aralık darbe girişiminden aylar sonra FETÖ medyasının amiral gemisi Zaman’dan ayrılarak dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu’nun başdanışmanı olmuştu. Mahçupyan’ın, Davutoğlu’nu FETÖ operasyonları ve Hrant Dink cinayeti hakkında nasıl yönlendirdiği ise gizemini koruyor.”

Bu sorular yanıtsız

Köşesinden skandallarla dolu bir yazı kaleme alan, GÜNEŞ’e saldıran Etyen Mahçupyan, Dink ile yaptığı o son telefon görüşmesinde neler konuştuklarını söylemedi. Konuyu başka yerlere çekmeye çalışan Mahçupyan, Dink cinayetinden sonra Agos’un genel yayın yönetmenliği koltuğuna oturmasında FETÖ’nün dahli olup olmadığı gibi sorulara da cevap veremedi.

‘Cemaat’ dedi

Güneş Gazetesi’nin yaptığı habere karşı kaleme aldığı yazıda yalan ve iftiralara yer veren Mahcupyan’ın, yöneltilen sorulara cevap vermemesi dikkatlerden kaçmadı. 17-25 Aralık darbe girişiminde bulunan, türlü kumpas ve ihanet planlarına imza atan ve son olarak 15 Temmuz’da yüzlerce insanımızı şehit ederek devleti ele geçirmeye çalışan Fetullahçı Terör Örgütü’nü ‘Gülen cemaati’ olarak nitelendirdi. Milli Güvenlik Kurulu tarafından Kırmızı Kitap’ta yer verilen, devlet tarafından ‘terör örgütü’ olarak nitelendirilen bu yapı için, Mahcupyan’ın neden ısrarla ‘cemaat’ ifadesini kullandığı merak konusu oldu.