Ana sayfa Editörden Güneş: Merkel, Deniz Yücel’in serbest bırakılması için Erdoğan’a yalvardı

Güneş: Merkel, Deniz Yücel’in serbest bırakılması için Erdoğan’a yalvardı

PAYLAŞ

Gazetede imzasız yer alan haberde şu ifadelere yer verildi:

Almanya, PKK’lı terörist ve Alman ajanı Deniz Yücel’in İstanbul’da tutuklanması üzerine telaşa kapıldı. Anında Türkiye’ye gelen Merkel, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Yücel’in serbest bırakılması için adeta yalvardı. Almanya, ajanının kirli işlerini deşifre etmesinden korkuyor.

Kandil’e gidip teröristlerle röportaj yapan, yazdığı Alman gazetesi vasıtasıyla “Kürtler yakılarak katlediliyor” yalanını tüm dünyaya servis eden ve Almanya’nın Türkiye’deki tüm bağlantılarını bilen ajan-terörist Deniz Yücel, hakkında yakalama kararı çıkartılınca Almanya’nın İstanbul Başkonsolosluğu’na saklandı. Hedef şaşırtmak isteyen başkonsolosluk ise PKK taktiklerini kullanarak kendi sakladıkları Yücel’in “kayıp olduğunu” iddia ederek polise başvurdu.

Tehlikenin geçtiğini düşünen Almanya, bir ay sonra Yücel’i kaçırmak için başkonsolosluk binasından çıkardı. Ancak sivil ekipler, Alman ajanını anında yakaladı. Geçtiğimiz hafta mahkemece tutuklanarak cezaevine konulan Alman ajanı-terörist Deniz Yücel, Alman devletinin Türkiye’deki tüm kirli ilişkilerini biliyor. Ajan-terörist Yücel, Almanya ile bağlantılı olan ne kadar dernek, sivil toplum kuruluşu, akademisyen, gazeteci, siyasetçi varsa hepsiyle dirsek teması halindeydi. İşte Almanya, ajan Yücel’in konuşmasından ve Türkiye’deki tüm bağlantılarının deşifre olmasından korkuyor.