Ana sayfa Manşet Güneş, takıma iki gün izin verdi Kupa maçı yok hükmünde!

Güneş, takıma iki gün izin verdi Kupa maçı yok hükmünde!

Türk futbolunda gözler 3 Mayıs Perşembe gününe çevrildi. Ziraat Türkiye Kupası yarı final rövanş maçında Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında oynanan karşılaşma yarıda kalmıştı. Karşılaşmanın 57. dakikasında çıkan olaylar sonrasında Şenol Güneş’in kafası yarılmış ve hakem Mete Kalkavan müsabakayı tatil etmişti.

PAYLAŞ

Futbol Federasyonu aldığı kararla karşılaşmanın 57. dakikadan itibaren 3 Mayıs Perşembe günü kaldığı yerden devam etmesine karar verdi. Beşiktaş yönetimi ise bu karar sonrası toplanarak, Divan Kurulu üyelerinin de dahil olduğu camianın temsilcileri ile birlikte maça çıkmama kararı aldı.

Beşiktaş Teknik Direktörü’de Şenol Güneş de Fenerbahçe maçı yokmuş gibi takıma iki gün izin verdi.

Siyah-Beyazlı ekip sonrasında da “Hukuka aykırı alınan bu karara tepkimizi göstermek adına sahip olduğumuz tek çözümü ortaya koyarak, 3 Mayıs 2018 Perşembe günü oynanması kararlaştırılan maça çıkmama kararı aldığımızı bildirmek isteriz.” diyerek kararı kamuoyula paylaştı.

FENERBAHÇE GÜNEŞ’İ TİYATRO YAPMAKLA SUÇLADI
Hakem ve gözlemci raporlarına göre hükmen mağlup olması gereken Fenerbahçe, Futbol Fedarasyonu’nun aldığı karara destek verdi.

Hatta Beşiktaş’ın sahadan çekildiğini öne sürerek 3- hükmen mağlup ilen edilmesini istedi. Şenol Güneş’in başına aldığı darbe için ‘Kan yok’ ifadelerini kullanarak olayı ‘Tiyatro’ şekline soktu.

KOCAMAN’DAN ‘ÇIKACAKLAR’ AÇIKLAMASI
Beşiktaş’ın maça çıkmama kararını kesin olarak açıklamasına rağmen Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman’ın Kasımpaşa maçı sonrası Beşiktaş’ın sahaya çıkacağı yönündeki açıklamaları da dikkat çekti.

Kocaman’ın bu sözleri Futbol Federasyonu ve Devletin araya girerek maçı tamamlatmak için baskı uygulayacağı şeklinde değerlendirildi.

CUMHURBAŞKANI ‘KUMPAS’ DEMİŞTİ
Fenerbahçe-Beşiktaş maçı sonrası olaylar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da sorulmuştu. Erdoğan açıklamasında “Kumpas var. Bu, futbol teröründen öte bir şey. Dikkat ettiyseniz hep kornerlerin orada oldu.

Tribünlerdeki terörü birileri organize etti” açıklamasını yapmıştı. Sonrasında ise 40’ın üzerinde gözaltı yaşandı. 3 kişi hakkında tutuklama kararı verildi.

SİYASİ BASKI MI VAR?
Beşiktaş’ın maça çıkmama kararı siyasi arenada da çok konuşuldu. Odatv İnternet sitesine yansıyan kulislerde Spor ve Gençlik Bakanı Osman Bak, Beşiktaş’ın başkanı Fikret Orman’ı arayarak, takımın sahaya çıkmasını istedi.

Orman ise bu talebe “Karar benim kararım değil camia da böyle istiyor” yanıtını verdi. Bakan Bak, Orman’ın bu yanıtının ardından “Beyefendi böyle istiyor” karşılığını verdi. Bak, Erdoğan’ın olayların büyümemesi konusunda Beşiktaş’ın adım atmasını istediğini söyledi.

ERDOĞAN’DAN ORMAN’A ‘GEREĞİNİ YAP’
Bakan Osman Bak’ın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı adres göstermesinin ardından, Fikret Orman, Erdoğan’la görüştü. Erdoğan, Orman’dan maça çıkılmasını istedi ve “Gereğini yap” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu talebiyle Beşiktaş’ın 3 Mayıs’ta oynanacak maça çıkacağı konuşuluyor. Fikret Orman ise yakın çevresine “Maça çıkarsak koltuğumda oturamam” ediği belirtildi.

ŞENOL GÜNEŞ TAKIMA 2 GÜN İZİN VERDİ
Kupa maçıyla ilgili tüm bu gelişmeler yaşanırken Teknik direktör Şenol Güneş, Galatasaray maçının ardından takıma iki gün izin verdi. Pazartesi ve Salı günü izinli geçirecek olan Beşiktaş’ın Perşembe günü oynanacak maça hazırlanması zor görünüyor.

Takımın iki gün izin yapması ise Beşiktaş’ın maça çıkmayacağına kanıt olarak değerlendiriliyor