Ana sayfa Editörden Haber değerin bile yok: Ankara Üniversitesi’ndeki polis şiddetini 15 gazete görmezden geldi

Haber değerin bile yok: Ankara Üniversitesi’ndeki polis şiddetini 15 gazete görmezden geldi

PAYLAŞ

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile üniversiteden uzaklaştırılan akademisyenler #HayırGitmiyoruz çağrısıyla dün (10 Ocak) Ankara Üniversitesi Cebeci Yerleşkesi’nde bir araya gelmek istedi. Ancak, üniversitelerine girmek isteyen akademisyenlere polis saldırdı. Akademisyenlere biber gazı ve plastik mermiyle saldıran polis 12 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınanlar akşam saatlerinde serbest bırakıldı. Akademisyenlere destek veren milletvekilleri polis tarafından darp edilirken, kampusa alınmayan hocaların cüppeleri polis postalları altında ezildi.

Bugün basılan 15 gazete ise Ankara Üniversitesi’nde yaşanan bu olayı görmedi. Yeni Şafak, Star, Sabah, Milliyet, Türkiye, Yeni Akit, Akşam, Vatan, Milli Gazete, Takvim, Yeni Asya, Güneş, Aydınlık, Ortadoğu ve Daily Sabah Cebeci Yerleşkesi’nde yaşanan polis şiddetiyle ilgili birinci sayfasından herhangi bir habere yer vermedi.

Buna karşılık Cumhuriyet, Sözcü, BirGün ve Evrensel gazeteleri Akademisyen ve öğrencilere yönelik şiddeti manşetine taşıdı.