Ana sayfa Manşet Habertürk sildi: Erdoğan, Akar ve Kalın’ı Gül’ü iknaya yolladı

Habertürk sildi: Erdoğan, Akar ve Kalın’ı Gül’ü iknaya yolladı

Erken seçimlerin 24 Haziran'da yapılması kararı Cumhurbaşkanlığı için aday belirleme süreci sürüyor. AKP-MHP ittifakının adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan. Muhalefette ise adayların kimler olacağı kesinleşmedi.

PAYLAŞ

Bir süredir Abdullah Gül’ün adaylığı gündemde. Özellikle Saadet Partisi’nin adayı olacağı uzun süredir konuşulan Gül’ün, ortak aday olması yönünde çalışmalar yapıldığı belirtiliyordu. Ancak İYİ Parti ve CHP bunun gündemde olmadığını açıkladı. Gül’ün ise tek aday olmak istediği ifade ediliyor.

Gül’ün adaylık için isminin geçmesine ise hem MHP hemde AKP’den sert tepkiler gelmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın ise Erbakan Ödülleri öncesi Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar‘ı 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül‘ü ikna için ziyarete gönderdiği ileri sürüldü.

Habertürk’ün iddiasına göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Erbakan Ödülleri öncesi Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ı 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü ikna için ziyarete gönderdi.

Geçtiğimiz gün düzenlenen Erbakan Ödülleri Törenine katılan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu salona birlikte giriş yapmıştı. İlerleyen saatlerde Habertürk’ün konuya ilişkin haberini yayından kaldırdığı, habere dair sosyal medya paylaşımlarını ise sildiği bildirildi.

İddia akla Milli Gazete’nin haberini getirdi. Milli Gazete dün (25 Nisan) yayımladığı haberde, Abdullah Gül ile Maslak’taki ofisinde yaklaşık 2,5 saatlik bir görüşme yapan Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu’nun ofisten ayrılmasının hemen ardından yeni bir konvoyun giriş yaptığını, korumaların makam aracının etrafını sararak görüntü alınmasını engellediğini aktarmıştı.