Ana sayfa Gündem HaberTürk yazarı Yılman’dan 12-17 yaş arası kız çocuklarının doğurabileceğini söyleyen Prof. Kutluk...

HaberTürk yazarı Yılman’dan 12-17 yaş arası kız çocuklarının doğurabileceğini söyleyen Prof. Kutluk Özgüven’e: Allah belanı versin!

HaberTürk yazarı Sevilay Yılman, 12-17 yaşındaki kız çocuklarının 'mükemmel vücutları' olduğunu savunarak, "İstediğiniz doktora sorun, bu yaş ilk çocuğu doğurmak için ideal bir yaş olarak belirlenmiş" diyen İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muttalip Kutluk Özgüven'e, "Allah belanı versin!" diyerek tepki gösterdi.

PAYLAŞ

“Rejenerasyonu yani hücrelerinin falan yenilenmesi çok kabiliyetliymiş bu yaştaki kız çocuklarının! Ruh hastası damızlık gibi görüyor yani bir lokma çocukları… Bağırır, çağırırdım ama nihayetinde; “Cahil” der geçerdim ama kimse kusura bakmasın… Ben sözüm ona bu akademisyene; ‘Allah belanı versin!’ demek istiyorum” diyen Yılmaz sözlerinin devamında şunları kaydetti:

“Ve; ‘Yazıklar olsun sen ve senin gibi olan akademisyenlere ve sizleri bilim insanı diye üniversite kürsülerinden millete kakalayan zihniyetlere’ diyerek de avazım çıktığı kadar haykırmak istiyorum!”

12-17 yaşındaki kız çocuklarının doğum yapmasını savunan profesör ne demişti?

Akit TV‘de ‘kadın-erkek rolleri ve ilişkiler’ konusunun tartışıldığı programda, üniversitede öğretim görevlisi olan Prof. Muttalip Kutluk Özgüven, canlı yayında çocuk yaşta doğurmayı savunarak 12-17 yaşındaki kız çocuklarının ilk çocuğu doğurmak için ideal yaşta olduğunu ileri sürdü. 12 yaşındaki kız çocuklarının hamile kalmak için en uygun yaşta olduğunu söyleyen Özgüven’i programın sunucusu Sabri Balaman da uyarmadı.

Özgüven şu ifadeleri kullandı:

13 yaşında, hem aklen belli bir noktaya gelmiş, hem vücuden belli bir noktaya gelmiş bir insan sen “10 yıl boyunca çocuk doğurmayacaksın, kadınlığını yaşamayacaksın” diyorsun. Süpermen’i bilmem ama Süper kadın diye bir ırk var. Bu da 13-16 yaş arasında. İstediğiniz doktora sorun en üstün nitelikli insan bu yaşlardakiler… Hadi biraz büyütelim 12-17 olsun; çok muazzam rejenerasyon kabiliyeti var, vücudu mükemmel falan. Yani bu yaş ilk çocuğu doğurmak için ideal bir yaş olarak belirlenmiş.