Ana sayfa Editörden Hakan Albayrak: Bakanlar, eski bakanlar, tepkilerini açıkça ifade etmeye başlayabilir

Hakan Albayrak: Bakanlar, eski bakanlar, tepkilerini açıkça ifade etmeye başlayabilir

PAYLAŞ

AKP’yi eleştirmeye devam eden Karar yazarı Hakan Albayrak, son dönemde artan hukuksuzluklara parti içerisinden tepkilerin giderek yükseleceğini söyledi.

Tepki gösterecek kesimin “Bir şeyler yapmamız lazım” dediklerini aktaran Albayrak, “Bunu yapacak gibiler. Doğrusu da bu zaten” diye yazdı.

Albayrak’ın yazısının ilgili kısmı şu şekilde:

AK Parti çevrelerinde yükselen tepkinin şimdilik homurtu halinde olduğunu ama yakında ‘kuvveden fiile’ çıkabileceğini söyledik. Yani: Belli konulardaki tarz-ı siyasete tepki duyan kimi parti büyükleri, milletvekilleri, bakanlar, eski bakanlar, bu tepkilerini açıkça ifade etmeye başlayabilir.

Bazıları ‘Kendiliğinden düzelir’ diye bekliyordu; o ümidi kaybediyorlar. Bazıları ‘Linç edilirim’ diye korkuyordu; o korkuyu aşıyorlar. Bazıları ‘Ne yapsak beyhude’ yılgınlığı içindeydi; o yılgınlığı atıyorlar. Kendi aralarında konuşup dertleşiyor, sonra ‘Dertleş dertleş, nereye kadar?’ diye kendi kendilerine kızıyorlar. ‘Bir şeyler yapmamız lazım’ diyorlar; ‘Milletin önüne çıkıp bu meseleleri açık açık konuşmamız lazım.’

Bunu yapacak gibiler. Doğrusu da bu zaten.

Yazının tamamı için…