Ana sayfa Editörden Hakan Albayrak’tan Cem Küçük eleştirisi: Koca bir Pelikan düzeni var arkasında!

Hakan Albayrak’tan Cem Küçük eleştirisi: Koca bir Pelikan düzeni var arkasında!

PAYLAŞ

Star çalışanı Cem Küçük’ün “Mavi Marmara’daki manyak tipler” çıkışının yankıları sürüyor. Küçük’ün, Mavi Marmara’dakilerin ardından Ahmet Davutoğlu’na yönelik eleştirilerini de hatırlatan Karar Yazarı Hakan Albayrak, “Cumhurbaşkanımızı savunan ve Davutoğlu’nu eleştiren adama kim ne yapabilir? Koca bir Pelikan düzeni var arkasında!” dedi.

Albayrak’ın yazısının ilgili kısmı şöyle:

Bir televizyon yorumcusu, evvelki gün katıldığı bir programda, AK Parti’nin Davutoğlu etkisinden kurtulup Batı’yla ilişkilerini düzeltmesi gerektiğini savunurken, konuyu “radikal İslamcılar”a getirip “Mavi Marmara’daki manyak tipler”le yolların ayrılmasını istedi. Gelen tepkiler üzerine Twitter vasıtasıyla Mavi Marmara camiasından özür diledi; ama hemen ardından “İsrail’le normalleşme olduğunda kimi grupların Cumhurbaşkanımıza saldırma hakkı yoktur” gibi tweetler atarak o manyak tiplere (!) karşı yeniden taarruza geçti.

Gördüğü tepkiler Mavi Marmara camiasına “manyak tipler” demesiyle alâkalı olduğu halde konuyu Ahmet Davutoğlu’na getirip oradan yürümeyi tercih etmesi, “Davutoğlu’nun hayalci politikaları hem ülkemize hem alem-i İslam’a kaybettirdi. Artık gerçekçi bir dış politika hattında yürüyeceğiz” gibi tweetler atması da akıllıca.

Cumhurbaşkanımızı savunan ve Davutoğlu’nu eleştiren adama kim ne yapabilir? Koca bir Pelikan düzeni var arkasında!

O televizyon yorumcusunun tavrını ‘anti İslamcı’ Pelikan projesinden ayrı görmüyorum.

Proje: “Bu İslami midir, ahlaki midir, meşru mudur, doğru mudur?” diye sorup duran “İslamcılar”dan kurtulup rahatça at koşturabilmek ve ilke namına ne varsa rahatça çiğneyip geçmek…

Yazının tamamı için…