Ana sayfa Gündem ‘Hakim, avukatla pazarlık yapıyor ve parayı alıp tahliye kararı veriyor’

‘Hakim, avukatla pazarlık yapıyor ve parayı alıp tahliye kararı veriyor’

AKP Milletvekili Şamil Tayyar yaptığı açıklamada, Gülen cemaati üyesi iş adamlarının tutuklanmasının ardından 'itirafçı' ilan edildiğini ve ardından da yüklü miktar para ödemelerinin ardından serbest bırakıldıklarını iddia etmişti.

PAYLAŞ

Tayyar’ın iddiasının bir benzeri ise Yeniçağ yazarı Batuhan Çolak tarafından ortaya atıldı. Çolak, Tayyar’ın “Rüşvet alınarak FETÖ’cüler serbest bırakılıyor” sözleri için “aynen doğrudur. Ama savcılardan tek bir soruşturma duyamazsınız” diyor.

 

Bir tahliye borsası oluştuğundan söz ediyor. Hakim ve avukatlar arasında tahliye pazarlıkları yapıldığını iddia eden Çolak, yazısında şunları söylüyor:

 

“Bizzat duyduğum bazı olayları paylaşmam gerekiyor.

 

‘FETÖ’den cezaevinde bulunan bir şahıs için tahliye talebinde bulunuluyor, hâkim avukatla yaptığı özel görüşmede fiyatı belirliyor. “Bunun suçu ağır 1,5 milyon TL ile çözülür” diyor. Sonrasında pazarlıklar yapılıyor, para denkleştiriliyor ve kimseler duymadan tahliye kararı veriliyor.

 

“Peki, kamuoyunca tanınan isimlerin parası yok mu, onlar neden tahliye edilmiyor” soruları gelebilir. Tahliye edilmesi durumunda haber olma durumu olan sanıklar için pazarlık yapılmıyor!”