Ana sayfa Logo Altı Halis Bayancuk’un konferansı iptal edildi: Bunu tehdit olarak kabul ediyoruz

Halis Bayancuk’un konferansı iptal edildi: Bunu tehdit olarak kabul ediyoruz

PAYLAŞ

Bayuncuk, iptal kararını kendisi duyurdu. Çektiği videoyla açıklama yapan Bayuncuk, ‘Bunu bir tehdit olarak kabul ediyoruz” dedi.

Fetvalarında “Diri diri insan yakmak caizdir” diyen Ebu Hanzala kod isimli Halis Bayancuk’un 26 Şubat 2017 tarihinde Ankara Etimesgut’ta vereceği konferans Valilik tarafından iptal edildi.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre konuya ilişkin bir video yayımlayan Halis Bayancuk, Ankara Valiliği’nin iptal kararını okuyup bunu bir “tehdit” olarak gördüklerini söyledi. Halis Bayancuk, “Siz de bekleyin, biz de bekliyoruz. Allah’ın vaadi mi haktır, yoksa sizin boş tehditleriniz mi gerçektir. Bunu hem dünyada hem de ahirette hep beraber göreceğiz” dedi.

SURUÇ AÇIKLAMASI

Yayınladığı videoda Suruç patlamasına ilişkin de bazı açıklamalar yapan Bayancuk şu ifadeleri kullandı:

“Sağ iktidarlar hiçbir zaman omurga sahibi olamamıştır. Sağ ikidarların tamamı komplekslidir. Tamamının düşmanlarının söylemleri karşısında elleri ayakları biribirine dolanır ne yapacaklarıın bilemezler. Suruç patlaması olduğunda. Devlet Suruç patlamasını kimin yaptığını çok iyi biliyordu. Ama Selahattin Demirtaş sırf meydanlarda zırlamasın, anırmasın diye, Müslümanları topladılar, bu işin failiymiş gibi boş yere cezaevlerinde yatırdılar”

KONFERANS HABERİNİ YAPANLARA ‘KAFİR’ DEDİ

Bayancuk, kendisinin Etimesgut Belediyesi’nin salonunda konferans yapacağına ilişkin hazırlanan afişin Photoshop’ta hazırlandığını söyledi ve haberi yayınlanan medya kuruluşlarını kafir olarak nitelendirdi. Bayancuk, “Doğru mudur yanlış mıdır anlamadan, Odatv, Cumhuriyet Gazetesi, Sözcü Gazetesi, Yeniçağ, Samanyolu… Yani bütün müşrikler, yeşil ve kırmızı bütün kafirler bir araya toplanmışlar” ifadelerini kullandı.