Ana sayfa Politika “Halka vaat ettiği yenilik ve parlak buluş idamı getirmek”

“Halka vaat ettiği yenilik ve parlak buluş idamı getirmek”

PAYLAŞ

Filiz Kerestecioğlu, “Referanduma ‘Hayır’ diyenlere yönelik nerdeyse her gün bir saldırıda bulunuluyor. ‘Hayır’ diyenler ya tehdit ediliyor, ya gözaltına alınıyorlar. Polisin copu ‘Hayır’ diyenlerin tepesinden inmiyor ama Kurtulmuş’a göre her şey şeffaf ve demokratik bir şekilde ilerliyor!” dedi. Bir çok rektörün ve kaymakamın ‘evet’ kampanyası yürüttüğünü örneklerle açıklayan Kerestecioğlu, “Neden halkı suçlamaya başladılar? Çünkü ellerine ulaşan seçim anketleri de yurttaşların ‘Hayır’ dediğini gösteriyor” ifadelerini kullanan Kerestecioğlu, “Anayasa değişikliği akla o kadar yatmıyor ki, ellerindeki tüm güce, halka uyguladıkları baskıya rağmen yurttaşları ikna edemiyorlar. Ne yapsalar olmayacak, o sandıktan “Evet” çıkmayacak!” dedi.

“DARBECİLER SERBEST BIRAKILDI”

‘Hayır’ diyenler darbeci ilan edilirken asıl darbeye karışanlara ne oluyor derseniz, bir bir serbest kalıyorlar! İtirafçı bazı pilotlar adli kontrolle bırakılıp, operasyonlarda kullanılabildi! Darbe günü AKP İstanbul İl Binasını basan 14 askerin 10’u tahliye edildi. Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu, darbe hakkında ciddi bilgisi olabilecek kimseyi dinlemedi, bugünkü siyasilerle cemaatin ilişkisi hiç tartışılmadı bile. Bu arada darbenin arkasında ABD var demişlerdi. Bu iddiayı ortaya atan Süleyman Soylu Türkiye’yi CIA Başkanı ziyaret ederken ne yaptı, bu soruyu onlara da sordu mu merak ediyoruz?

“DARBEYLE MÜCADELE OYUNA DÖNÜŞTÜ”

Maalesef darbeyle mücadele tam bir oyuna dönüştü. Cumhurbaşkanı, darbeyi artık sadece halkı kutuplaştırmak için kullanıyor! Hatta öyle ki; sırf referandumdan evet oyu çıkabilsin diye; Deniz Gezmiş’lerin, Erdal Eren’lerin ve hatta bu ülkenin Başbakanının, Adnan Menderes’in idam edildiği o kanlı günlere yeniden dönme sözü veriyorlar! Dört yıl Belediye Başkanlığı, 11 yıl Başbakanlık ve 3 yıla yakın Cumhurbaşkanlığı yapmış birinin halka vaat ettiği yenilik ve parlak buluş “İdamı getirmek”! Yani insan öldürmeyi! Tarihe ‘bundan sonraki kim’ sorusunun boşluğunu siz doldurarak mı geçmek istiyorsunuz?