Ana sayfa Ekonomi Hastanede kağıt yok, rapor basılamıyor!

Hastanede kağıt yok, rapor basılamıyor!

PAYLAŞ

Döviz kuru ve ekonomide yaşanan kriz her sahaya yansıyor. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi büro camlarına ‘kağıt yokluğu nedeniyle raporlar basılamıyor’yazdı. Konuyu gündeme taşıyan CHP İzmir Millevekili Atila Sertel, “Kağıt yokluğu nedeniyle hastanelerde hastaya rapor veremiyorsunuz, Mecliste güzelim kırmızı halıları turkuaz halılar ile değiştiriyorsunuz” diye konuştu.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’de kağıt olmaması nedeniyle hastaların raporlarının basılmadığını söyledi. 1 Ekim’de açılacak olan TBMM’nin halılarının değiştiğini söyleyen Sertel, “Nerde tasarruf tedbirleri? Neden halılar değişiyor?” diye sordu.

Dolar ve Euro kurunun rekor seviyelere ulaşmasının ardından yurt dışından ithal edildiği için Türkiye’de kağıt sıkıntısı yaşanmıştı. Kağıt sıkıntısı basın yayın sektöründen sonra sağlık sektörünü de vurdu. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nda hastaların raporları kağıt yokluğu nedenliyle basılmayaya başladı.

Sertel, Ege Üniversitesi Araştırma Hastanesi’nde bir cama A4 kağıdına yazılı “Kağıt yokluğu nedeniyle rapor basılamıyor. Doktorunuz sistemden bakacak” notunu sosyal medya hesabından paylaştı.

İzmir Milletvekili Sertel’in paylaşımları ve Yol Tv’deki konuşması şöyle:

Kağıt yokluğu nedeniyle hastanelerde hastaya rapor veremiyorsunuz, Mecliste güzelim kırmızı halıları turkuaz halılar ile değiştiriyorsunuz.

Nerde tasarruf tedbirleri?

Neden halılar değişiyor?

Yazık, günah değil mi?