Ana sayfa Editörden ‘Hayır’cı PKK’lı veya FETÖ’cü değildir, PKK’lı ve FETÖ’cü ‘Hayır’cıdır

‘Hayır’cı PKK’lı veya FETÖ’cü değildir, PKK’lı ve FETÖ’cü ‘Hayır’cıdır

PAYLAŞ

Sabah Yazarı Hilal Kaplan Bşabakan Binali Yıldırım’ın, “Neden ‘Evet’ diyoruz? PKK ‘Hayır’ diyor, onun için ‘Evet’ diyoruz.” sözlerini destekleyerek ona sahip çıktı. Kaplan, “Hayır’cı PKK’lı ve ya FETÖ’cü değildir. Ancak her PKK’lı ve FETÖ’cü ‘Hayır’cıdır” dedi.

Kaplan’ın yazısının ilgili kısmı şöyle:

Elbette her ‘Hayır’cı PKK’lı veya FETÖ’cü değildir. Ancak her PKK’lı ve FETÖ’cü ‘Hayır’cıdır. Gözle görülen bu gerçeği, her siyasetçi hatırlatır.
İnsanların da kalplerinin kırılması yerine, neden terör örgütleriyle aynı istikâmette oy vereceklerini gözden geçirmeleri beklenir.
Başbakan Binali Yıldırım da buna binaen, bir konuşmasında şöyle demiş:

“Neden ‘Evet’ diyoruz? PKK ‘Hayır’ diyor, onun için ‘Evet’ diyoruz. FETÖ ‘Hayır’ diyor, onun için ‘Evet’ diyoruz. HDP ‘Hayır’ diyor, onun için ‘Evet’ diyoruz. ‘Hayır’cılara bakın ona göre kararınızı verin. Bölücülüğe ‘Evet’ diyen, FETÖ’ye ‘Evet’ diyenlere bu millet nisanda, referandumda dersini verecek. Bölücülerden de FETÖ’cülerden de vesayetçilerden de ‘Evet’ mührünü vurarak hesabını soracaktır.”

Başbakan “Hayır diyen herkes teröristtir” mi demiş? Hayır. “Hayır diyen herkes haindir” mi demiş? Yok. Ama sanki öyleymiş gibi dört koldan saldırıyorlar. Bu ‘dört kol’ içinde bizim mahallenin ‘mahcup Hayır’cıları’ da var ama şimdilik bahsi diğer.